Užduotys: finansiniai nusikaltimai


Kvalifikuokite veiką. Paaiškinkite objektyviuosius ir subjektyviuosius pasirinktos nusikalstamos veikos sudėties požymius ir argumentuokite savo pasirinkimą. Pasiremdami teisminiu ir doktrininiu baudžiamojo įstatymo aiškinimu , kvalifikuokite piliečio. veiką. Savo sprendimą motyvuokite.


Kvalifikuokite veiką.

BK 213str. saugoma vertybė – normali pinigų ar vertybinių popierių apyvarta. Tai reiškia, kad asmuo atlikęs šiame straipsnyje numatytą veiką pažeidžia teisėtos pinigų apyvartos normas bei taip pakenkia valstybės finansų sistemai.

Netikri pinigai ir vertybiniai popieriai – tie, kuriuos pagamino tokios teisės neturintis asmuo;

Tikri pinigai ar vertybiniai popieriai – suklastoti pinigai ar vertybiniai popieriai;

Lietuvos Respublikos ar kitos valstybės išleisti pinigai ar vertybiniai popieriai – suklastoti ar neteisėtai pagaminti;

Pinigai – civilinių teisių objektas, tai visi Lietuvos banko išleisti banknotai, monetos, esantys Lietuvos Respublikos apyvartoje, lėšos sąskaitose, valstybės iždo bilietai, kitų valstybių išleidžiami bilietai, užsienio valstybių išleidžiami banknotai bei monetos esantys teisėtomis atsiskaitymo priemonėmis. Tam, kad pinigai galėtų būti laikomi nusikalstamos veikos dalyku jie turėtų būti bent vienos ar kelių valstybių apyvartoje ir turi būti oficialiai patvirtinti.. Dalyku negali būti ir neegzistuojančios valstybės pinigai. Netikri ar suklastoti pinigai turėtų būti panašūs į tikruosius, kad bet koks žmogus pamatęs tokius pinigus juos galėtų palaikyti tikrais. Vertybiniai popieriai – kaip civilinių teisių objektas, tai dokumentas, patvirtinantis jį išleidusio asmens įsipareigojimus tokio dokumento turėtojui. Pagal šį straipsnį baudžiama ir už užsienio valstybių vertybinių popierių realizavimą, gaminimą, klastojimą. Nusikalstamos veikos dalyku negali būti loterijos bilietai, kasos čekiai ir panašūs objektai, nes jie nepripažįstami vertybiniais popieriais. Įranga nusikalstamos veikos dalykui klastoti ar gaminti – tai ne tik įrenginiai specialiai pritaikyti šiam tikslui, bet ir reikmenys skirti netikriems pinigams ar vertybiniams popieriams klastoti. Programinė įranga – tai žodžiais, schemomis ar kitu pavidalu pateikiamų instrukcijų, kurios suteikia galimybę gaminti netikrus ar suklastotus pinigus ar vertybinius popierius, visuma, kai šios instrukcijos pateikiamos tokiomis priemonėmis, kurias gali perskaityti kompiuteris. Kitokios priemonės – tai specialios priemonės, tokios kaip specialūs dažai, specialus popierius ar kitos priemonės, kurios skirtos technologiškai apsaugoti pinigus ir vertybinius popierius nuo klastojimo.

Gaminimas – kriminalizuotas nusikalstamos veikos dalyko gaminimo procesas. Reikalaujama, kad galutinis gamybos proceso galutinis produktas būtų pakankamai kokybiškas;

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1970 žodžiai)
  • Universitetas
  • Irmengarda
  • Užduotys: finansiniai nusikaltimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Užduotys: finansiniai nusikaltimai . (2018 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzduotys-finansiniai-nusikaltimai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 09:01
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo