Užgavėnės papročiai


Uzgaveniu scenarijai. Užgavėnių papročiai. Uzgaveniu scenarijus konspektas. Uzgavenes skaidres. Uzgaveniu scenarijus. Užgavėniu šventės scenarijus. Uzgavenes scenarijus. Uzgaveniu scenarijus referatas. Konspektas pasivazinejimas per uzgavenes. Senieji uzgaveniu paprociai.

Įvadas. Tikslai. Sužinoti, kaip žmonės švęsdavo užgavėnes prieš keliasdešimt metų. Ištirti ar užgavėnių šventimas turi būti išsaugotas. Palyginti kaip buvo švenčiamos užgavėnės anksčiau ir kaip jos švenčiamos dabar. Atlikti užgavėnių šventimo ir išsaugojimo analizę. Susisteminti surinktą medžiagą apie užgavėnes, kuria galėtų pasinaudoti žmonės, kurie. Organizuos užgavėnių šventę. Užgavėnės- žiemos išlydėjimas. Kaukės. Morė. Pasivažinėjimas. Ubagai ir vengrai. Lašininio ir kanapinio mūšis. Valgiai. Vakarėlis.

Užgavėnės labai dinamiška šventė. Ją tikrai pajusti galima tik tada, kai įsijungiama į persirengėlių būrį. Įvairiose epochose, kiekviename krašte, kiekviename kaime- sava nuotaika, nors beveik visur vyksta, rodos, tie patys dalykai. Šią nuotaiką bent iš dalies galima pajusti iš užgavėnių dalyvių atsiminimų. Per užgavėnes esti žaidynės į miestų kaukių balius, kur persirengia daugiausia žydais, vokiečiais, čigonais ir kareiviais. Ten kiekvienas stengiasi kiek įmanydamas būti sąmojingas pagal savo vaidmenį. Visa govėda vaikšto nuo namų iki namų, neretai į savo pono vartus užsuka.

Vakarop, šunims didžiai loti pradėjus, važiuodavo jaunikaičių būrys su more vežime. Ją degindavo ant laužo.

Pradėjusios domėtis užgavėnėmis, tikėjomės, kad senolių papročiai bus išsaugoti, tačiau pabendravusios su įvairiais žmonėmis, supratome, kad šiuo laikotarpiu užgavėnių šventimas yra visiškai kitoks, nei buvo anksčiau. Norėjome pajusti, kokia yra užgavėnių dvasia. Ieškojome senų žmonių, kurie vaikystėje šventė užgavėnes ir galėtų mums papasakotisusisteminti surinktą medžiagą apie užgavėnes, kuružgavėnės- išskirtinė metų diena. Pastovios datos užgavėnės neturi. Jos priklauso nuo kilnojamos velykų šventės, todėl. Kaip ir velykos, kasmet yra vis kitu laiku, tarp vasario ir kovo dienos. Liaudiškuose užgavėnių dienos papročiuose susipina tiek krikščioniškos, tiek ikikrikščioniškos Lietuvių kultūros elementai.

Netgi ankstyvos užgavėnės laikomos pavasario pradžia, ir įvairiais veiksmais stengiamasi paspartinti pavasario pradžią, arimą ir vasarojaus sėją. Kaip pasakojo emilija šerelienė, užgavėnių dieną būtinai reikia išvažiuoti kuo toliau iš namų.

Dauguma mūsų kalbintų pašnekovų teigė, kad ypatingas dėmesys per užgavėnes skiriamas sočiam pavalgymui. Tai lemia gerus metus.

Reikšmingiausia užgavėnių dalis- persirengėlių vaikštynės po sodybas. Improvizacijos, dainos, šokiai, muzika, juokas, vaišinimas blynais. Karnavalininkai pašėloję, pasivaišinę sudegina morę. Morės deginimas- tai žiemos ne užgavėnėms ruošiamasi kaip didelei šventei. Svarbiausia , kad užgavėnių drabužis nebūtų kasdienis, jis turi būti kažkuo išsiskiriantis, neįprastas. Veidą paslėpdavo po kauke. Pasak a. Židonytės užgavėnių dieną merginos persirengdavo vyrais, o vyrai persirengdavo moterimis. Labai dažnai persirengdavo čigonėmis ir čigonais. Kiekvienam reikėjo išradingumo, kad atkreiptų dėmesį, kad už kitus būtų juokingesnis.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 44 KB
  • 2011 m.
  • 27 puslapiai (6609 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Užgavėnės papročiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Užgavėnės papročiai. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzgavenes-paprociai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:54
×