Užgavėnių papročiai ir tradicijos


Kaip rasyti referata apie uzgavenes. Užgavėnių tradicijos ir papročiai referatas. Uzgaveniu paprotsiai skaidres. Uzgaviniu tradicijos ir papročiai referatas. Referatas apie uzgavenes. Tradicijos ir paprociai lietuvoje. Referatas. kalendorines ziemos sventes. tradicijos ir paprociai. Uzgavenes ir ju paprociai. Uzgaveniu tradicijos skaidres. Uzgaveniu tradicijos.

Šį darbą tikrai ilgai rašiau. Manau jums tiks ir pravers :). Kas yra užgavėnės? Užgavėnių istorija. Kada švenčiamos užgavėnės? Užgavėnių papročiai ir tradicijos. Tradiciniai užgavėnių valgiai. Kanapinis ir lašininis. Morė. Kaukės.

Mano referato tema yra Užgavėnių papročiai ir tradicijos. Šią temą pasirinkau todėl, jog ši šventė man patinka ir noriu sužinoti daugiau apie šią šventę: kokios yra jos tradicijos ir papročiai, nuo kada ši šventė yra švenčiama pas mus Lietuvoje ir t.t.

Taigi Užgavėnės yra žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, ir prisišaukti pavasarį. Taip pat Užgavėnės yra – paskutinė žiemos mėsiedo diena, per kurią daug valgoma, ypač mėsiškai. Užgavėnės – tai žiemos išlydėjimo, vaišingumo, žaidimo, skalsos ir gausumo skatinimo šventė.

XX a. pabaigoje Užgavėnės daugelyje Lietuvos regionų, išskyrus Žemaitiją, buvo primirštos, tačiau apie 1985-uosius-1990-uosius metus jos vėl buvo atgaivintos. Taigi Žemaičių Užgavėnių tradicijas perėmė ir kiti regionai.

Manau jog dauguma žmonių žino, nuo kokio žodžio kilo Užgavėnių pavadinimas, o jei nežino tai sužinos dabar. Taigi Užgavėnių pavadinimas kilęs nuo gavėnios pavadinimo, o pastarasis nuo žodžių „gavėti' (silpti) bei 'gautis' (žemė gaunasi iš po žiemos miego).

  • Microsoft Word 233 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (976 žodžiai)
  • Mokykla
  • Raminta
  • Užgavėnių papročiai ir tradicijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Užgavėnių papročiai ir tradicijos. (2013 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzgaveniu-paprociai-ir-tradicijos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:23
×