Užgavėnių valgiai ir jų prasmė


Uzgaveniu kaukes ir ju prasme. Uzgaveniu valgiai ir ju prasme referatas. Užgavėnių maistas. Užgavėnių kaukės ir jų prasmė referatas. Referatas užgavėnių kaukės ir jų prasmė. Referatas užgavėnių valgiai ir jų prasmė. Užgavėnių valgiai ir jų reikšmė. Uzgaveniu valgiai ir ju prasmes. Referatas apie uzgaveniu kaukes ir ju prasme. Užgavėnių valgiai referatas.

Užgavėnės - labai smagi žiemos išvarymo šventė. Šiai šventei būdingas morės deginimas, persirengėliai, valgiai, apie kuriuos ir bus šis referatas. Vienas iš pagrindinių šaltinių, kuriuo rėmiausi rašydama – pranės dundulienės knyga „ lietuvių šventės: tradicijos, papročiai, apeigos“. Žinoma , naudojausi ir internetu, kuriame taip pat apstu medžiagos. Skaitydami referatą sužinosite apie tradicinius užgavėnių valgius, jų prasmę, kiek kartų buvo valgoma, ritualinę vakarienę, apeiginį maistą. Užgavėnių valgių prasmė, tradicijos, ritualai. Užgavėnės - ne šventė, o tik išskirtinė metų diena, baigiamasis pokalėdinio mėsiedo linksmybių akcentas. Todėl nenuostabu, kad ypatingas dėmesys skiriamas sočiam valgymui, kadangi rytojaus dieną po užgavėnių - jau priešvelykinio pasninko diena. Per užgavėnes reikia valgyti daug, kadangi sotumas turi lemti gerus metus. Pagrindiniai užgavėnių valgiai. Tradiciniai valgiai: šiupinys, kiunkė, blynai, sklindžiai (miltiniai ir bulviniai), lašinukais įdarytos bandelės, kopūstai, dešros, vėdarai. Užgavėjimo laikas paprastai yra pusiaunaktis. Naudotos literatūros sąrašas.
  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (902 žodžiai)
  • Indre
  • Užgavėnių valgiai ir jų prasmė
    10 - 1 balsai (-ų)
Užgavėnių valgiai ir jų prasmė. (2011 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzgaveniu-valgiai-ir-ju-prasme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 01:44
×