Užimtumas ir nedarbas Lietuvoje


Nedarbas lietuvoje referatas. Užimtumo ir nedarbo lygis. Knyga gyventoju uzimtumas ir nedarbas. Nedarbas lietuvoje kursiniai. Nedarbas lietuvoje kursinis darbas. Nedarbo lygis yra tada, kai šalyje yra visiškas užimtumas. Nedarbo lygis tada kai šalyje yra visiskas užimtumas. Nedarbas ir uzimtumas es. Nedarbo rusys. Lietuvos ekonomistai visiskas uzimtumas.

Įvadas. Nedarbas ir užimtumas. Nedarbo rūšys, priežastys, pasėkmės ir sprendimo būdai. Užimtumas, jo lygis ir ekonominiai aspektai. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Pasak „darbo išteklių ekonomika ir valdymas“ knygos autorių, visiškas užimtumas – tai „maksimalus gyventojų ekonominio panaudojimo lygis“ (martinkus, sakalas, savanevičienė, 2006, 91 psl. ). Pasaulio ir lietuvos ekonomistai linkę išvengti nedarbo, tačiau tai nereiškia, kad reikėtų visai jį likviduoti. Pagal statistinius duomenis, esantis 4–5 procentų nedarbas reiškia visišką užimtumą. Norint pasiekti visišką šalies gyventojų užimtumą, reikia siekti tokios ekonominės situacijos, kad nebeliktų nei vieno nedirbančio ne savo noru. Tačiau knygos autoriai sutinka, kad šitokia situacija neįmanoma, nes šalyje visada liks šiek tiek bedarbių. Šios knygos autoriai užimtumą gali apibrėžti dar tiksliau – „visiškas užimtumas pasiekiamas tada, kai šalyje registruotų bedarbių skaičius atitinka laisvų darbo vietų skaičių“ ( martinkus, sakalas, savanevičienė, 2006, 92 psl. ). Taigi, susidoroti su nedarbu ir didinti visišką užimtumą yra pagrindinis makroekonomikos tikslas. Užimti gyventojai laikomi tie, kurie dirba organizacijose, įmonėse, įstaigose, taip pat visi ūkininkai ir atliekantys karinę tarnybą. Taip pat tai yra laikinai nedirbantys gyventojai, kurie serga, turi kokią nors traumą, yra išleisti nemokamų, tėvystės (motinystės) ar kasmetinių atostogų, slaugo ligonius, jei yra darbo trūkumas arba prastovos.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2520 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Užimtumas ir nedarbas Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Užimtumas ir nedarbas Lietuvoje. (2012 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzimtumas-ir-nedarbas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 15:42
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo