Užimtumas ir nedarbas


Užimtumas tai. Nedarbas ir uzimtumas. Nedarbas referatas. Uzimtumo aktualumas. Nedarbo aktualumas. Darbo rinkos problemos lietuvoje. Nedarbo lygis referatas. Nedarbo problema lietuvoje. Nedarbas kursinis. Gyventoju uzimtumo lygis referatas.

Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Užimtumas. Nedarbas. Nedarbo priežastys ir mažinimo priemonės. Nedarbo priežastys. Nedarbo mažinimo priemonės. Nedarbo tipai. Nedarbo statistika lietuvoje. Nedarbobo lygio pokyčiai(tyrimų duomenys). Priedai. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas. Lietuvai žengiant į rinkos ekonomiką, susidūrėme su daugeliu pokyčių ir problemų. Bene svarbiausios iš jų Lietuvos gyventojams yra darbo rinkos problemos, nes pokyčiai darbo rinkoje tiesiogiai susiję su darbo jėga, Žmonėmis. Darbas – gamybos veiksnys, kuris specifinis tuo, jog yra neatsiejamas nuo žmogaus. Darbas – tai ne vien žmogaus pajamų, bet ir socialinės padėties, pilnavertiškumo pagrindas. Nuo situacijos darbo rinkoje didžiąja dalimi priklauso gerovė, žmonių psichologinė bei fizinė sveikata.

Visiškas užimtumas – tai bet kurios šalies ekonominės politikos tikslas. Tikrovėje rinkos ūkis daugiau ar mažiau nutolsta nuo šio tikslo: jis neaprūpina visus norinčius dirbti darbo vietomis. Taigi, gyventojų užimtumo, nedarbo problemos yra aktualios visame pasaulyje. pasiekęs tam tikrą lygį, šis reiškinys neigiamai veikia pačius bedarbius, visuomenę bei valstybę. Nėra tikslių ekonominių ar socialinių apskaičiavimų, tačiau manoma, kad 10 % nedarbas – grėsminga riba .

Lietuvoje gyventojų užimtumo, nedarbo problemos tapo ypač aktualios po Lietuvos nepriklausomybės, Perėjus iš planinės į rinkos ekonomiją. Lietuvos visuomenė nebuvo psichologiškai pasirengusi priimti pokyčius darbo rinkoje, kurie reikalavo asmeniui pačiam rūpintis savo išsilavinimu, savo ateitimi. Žmonės (ypač vyresnio amžiaus) vis dar tikisi, jog jais pasirūpins valstybinė valdžia ir pasyviai laukia pagalbos iš šalies. Todėl egzistuoja didelis nepasirengusių darbo rinkai žmonių bei žemos kvalifikacijos darbininkų skaičius, nemažai žmonių tiesiog izoliavosi nuo besikeičiančios visuomenės (didėlė dalis ilgalaikių bedarbių).

Nedarbo problema Lietuvoje – naujas reiškinys; daugelis nesuvokia, kaip elgtis naujoje darbo rinkos situacijoje, trūksta darbo rinkos specialistų. Nedarbas, mažindamas pajamas, keisdamas žmogaus nuostatas ir dienos ritmą, didindamas psichologinę įtampą ir nepasitikėjimą ateitimi, daugeliui gyventojų labai apsunkina kasdieninį gyvenimą, mažina jų socialinį ir ekonominį aktyvumą, o neretai lemia ir socialinę atskirtį, kuri yra nesuderinama su žmogaus socialine raida. siekiant probleminių asmenų grupių integravimo į darbo rinką, labai svarbu išnagrinėti probleminių darbo rinkos grupių susidarymo priežastis, jų ypatybes, situaciją darbo rinkoje .

Problema. Akivaizdu, kad nedarbas kaip problema egzistuoja.

  • Microsoft Word 81 KB
  • 2011 m.
  • 26 puslapiai (5552 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liovikas
  • Užimtumas ir nedarbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Užimtumas ir nedarbas . (2011 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzimtumas-ir-nedarbas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 18:05
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo