Užimtumo ir nedarbo problemos Lietuvos kaime ir jų sprendimo budai


Užimtumo ir nedarbo problemos lietuvos kaime ir jų sprendimo budai. Agrarinės politikos dalyko savarankiškas darbas. Įvadas. Kaimo demografinė situacija. Kompleksinės paramos reikalavimai ir taikymas ūkiuose. Aplinkosauga. Visuomenės ir gyvūnų sveikata, ūkinių gyvūnų registravimas ir tapatybės nustatymas Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Tikslas - išanalizuoti Lietuvos kaimo gyvenimo kokybės problemas ;

Uždaviniai :

1.Apžvelgti kaimo demografinę situaciją ;

2.Išanalizuoti kaimo socialines problemas ;

3.Aptarti kas gerintų gyvenimo kokybę kaime .

Gyvenimo sąlygos Lietuvos kaime kol kas negali konkuruoti su gyvenimo sąlygomis mieste. Kaimo, kaip gyvenamosios vietovės, ir jo gyventojų įvaizdis yra daug menkesnis, nei miesto. Todėl galima teigti, kad kaimo įvaizdžiui kurti daug mažesnės galimybės.

Analizuojant demografinę situaciją gyventojų skaičius kaime siekė 33 procentus visų Lietuvos gyventojų. Pasiskirstant pagal lytį kaime moterų skaicius siekia 570tūkst., o tuo tarpu mieste net 1.220tūkst. , vyrų kaime 539tūkst., o mieste 1.020tūkst. Taigi kaip matome kaime gyventojų skaičius žymiai mažesnis nei mieste. Taip pat analizuojant gimstamumą, amžių, santuokas ir ištuokas buvo pastebėta jog : Gimstamumo rodiklis rodo, jog gimstamumas kaime yra žymiai didesnis nei mieste. Nors gimstamumas Lietuvoje prieš porą metų buvo sumažėjęs, tačiau kaime jis beveik visada išlieka didesnis nei mieste. Amžius – labai svarbus gyventojų kokybės požymis, kurio struktūros kaita pasižymi pagyvenusių ir senyvo amžiaus žmonių visuomenėje didėjimu. Amžiaus rodikliai rodo, kad yra pakitę jaunesnio ir vyresnio amžiaus gyventojų skaičius. Kaime yra suntinkama daugiau vyresnio amžiaus gyventojų, nei jaunesnių. Taigi pagyvenusių žmonių daugėja ir jie tampa vis svarbesni. Santuokos ir ištuokos taip pat svarbus gyventojų požymis. santuokų skaičius sumažėjo, o ir tuokiasi labiau vyresnio amžiaus žmonės. Padidėjo ištuokų skaičius. Daugėja asmenų niekada negyvenusių santuokoje.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (3946 žodžiai)
  • Kolegija
  • Odeta
  • Užimtumo ir nedarbo problemos Lietuvos kaime ir jų sprendimo budai
    10 - 4 balsai (-ų)
Užimtumo ir nedarbo problemos Lietuvos kaime ir jų sprendimo budai. (2014 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzimtumo-ir-nedarbo-problemos-lietuvos-kaime-ir-ju-sprendimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 21:33
×