Užimtumo problemos samprata, charakteristikos ir sprendimo būdai


Įvadas. Temos aktualumas. Darbo tikslas. Užimtumo sąvoka. Užimtumo charakteristikos. A Efektyvus užimtumas. B Oficialus užimtumas. C Neoficialus užimtumas. Užimtumo problemos samprata. Užimtumo Lietuvoje sprendimo būdai. Šaltiniai ir literatūra.


Viena iš aktualiausių ekonominių ir socialinių problemų yra gyventojų užimtumas. Kiekvienais metais bedarbių, emigrantų ar kitokių ekonominiu atžvilgiu neaktyvių žmonių skaičius didėja, kadangi šiais laikais sunku rasti žmonių kurie norėtų savanoriauti ar dirbti už minimumą tokiomis gyvenimo sąlygomis, kurios taikomos Lietuvoje. Dėl šios priežasties bedarbiai gyvena iš socialinių pašalpų arba keliauja į kitas šalis, kuriose žmonės gali įsidarbinti neturėdami jokios darbo patirties ar aukšto išsilavinimo lygio ir gyventi pilnavertį gyvenimą. Remiantis Lietuvos Darbo Biržos statistikos duomenimis, bedarbių skaičius su kiekvienais metais kinta, tačiau mano manymu jis vis dar yra nemažas – tai 130107 žmonių. Šios problemos sprendimas susijęs su šalies ekonomikos išsivystymo

Šio darbo tikslas yra apibrėžti užimtumo sąvoką, įvardinti šios sąvokos charakteristikas bei jas apibūdinti, aprašyti šios problemos sampratą, bei pateikti sprendimo būdus.

Šis užimtumo supratimas apibūdinamas kaip legalus darbuotojų samdymas nepažeidžiant įstatymų. Tam kad patvirtinti oficialų užimtumą, darbdavio įmonė ar kitokios formos verslas turi būti registruotas ir šis asmuo privalo mokėti visus su jo darbo pajamomis susijusius mokesčius. Taip pat darbuotojai turi būti įdarbinami pagal numatytus įstatymus, pasirašant darbo sutartį, kurios pagrindu darbuotojas oficialiai dirba pas darbdavį.

Darbo paklausos (visuomenės darbo jėgos poreikio darbo rinkoje) nebuvimo atveju kenčia nebe darbuotojas, o darbdavys ir jo įmonė. Sulėtėja įmonės našumas, lėčiau išgaunamas tam tikras produktas, kadangi nėra pakankamo kiekio specialistų, įmonei tenka apmokyti žemesniojo sektoriaus darbuotojus atlikti aukštesniojo sektoriaus specialistų darbus, iškyla papildomos išlaidos ir visos šios problemos gali privesti prie įmonės bankroto.

Profesinės kvalifikacijos ir darbo įgūdžių praradimas, veda prie individualios ir visuomeninės darbo jėgos degradacijos;

Užimtumas tai problema, kuri veikia socialinius ir ekonominius sluoksnius. Esant blogam užimtumui kyla įvairios problemos. Tačiau šias problemas įmanoma išspręsti suformuojant gerą užimtumo politiką, bei priemones šiai problemai išspręsti. Užimtumui didžiausią reikšmę turi darbo pasiūla. Geresnis gyventojų informavimas apie įsidarbinimo galimybes pagerintų užimtumo padėtį.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1642 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Užimtumo problemos samprata, charakteristikos ir sprendimo būdai
    10 - 3 balsai (-ų)
Užimtumo problemos samprata, charakteristikos ir sprendimo būdai. (2018 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzimtumo-problemos-samprata-charakteristikos-ir-sprendimo-budai.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 07:03
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema