Užimtumo taikymas vaikų dienos centre


Įvadas. Vaikų dienos centras. Vaikų dienos centro veikla su tėvais. Vaikų dienos centrų atsiradimo priežastys. Dienos centrų vykdomos programos. Socialinio darbo organizavimo ypatumus. Išvados. Literatūros sąrašas.


Vaikų užimtumas, kas tai? Realiai, tai gali būti bet kokia veikla, kad ir keletas minučių mankštos namuose, įvairūs sportiniai, meniniai, moksliniai užsiėmimai, bendravimas savo amžiaus vaikų grupėse, lankymasis įvairiuose muziejuose ir kita. Labai svarbu, jog vaikai turėtų savo mėgstama užsiėmimą, kažkokią veiklą kuria galėtų užsiimti laisvu metu. Aš nešneku apie kompiuterinius žaidimus, ar kaip dabar labai madinga, tiesiog naršymą socialiniuose erdvėse, šneku apie užimtumą kuris laviną jaunimo mąstymą, elgsena, koordinaciją ar požiūrį į gyvenimą ir jo teikiamus pasiūlymus. Juk vaikai vis daugiau laiko praleidžia sėdėdami vienoje vietoje ne tik mokykloje, bet ir laisvu laiku. Socialines sąveikas ir asmeninę atsakomybę, kurios natūraliai vyksta žaidimų aikštelėje arba parke, dabar pasikeitė laikas, leidžiamas vienumoje su įrenginiu, kur grįžtamasis ryšys gaunamas tą pačią akimirką ir gali pasislėpti už ekrano. Vaikai netenka galimybės per potyrius stiprinti, vystyti ir panaudoti savo vidinius resursus, išugdyti geriausias savo savybes ir padėti atskleisti savo potencialą, kad užaugę gebėtų visiškai save realizuoti ir jaustis laimingi. Žinoma ne visi tėvai gali leisti vaikam įvairius užsiėmimo būrelius ar kažkokias įdomias veiklas, nes viskas remiasi į pinigus. Tiesa, vaikams iš socialinę paramą gaunančių šeimų dalį užimtumo kompensuoja savivaldybės, tačiau ką daryti toms šeimoms, kurių pajamos tik šiek tiek didesnės, o jeigu turi daugiau nei vieną vaiką? Galimybė vaikams dirbti taip pat yra būdas kelti vaiko savivertę, lavinti savarankiškumą.

Vaikams lankyti dienos centrus patinka todėl, kad paruošia pamokas, turi daug draugų, patinka ten mokytis, sulaukia reikiamos pagalbos bei linksmai praleidžia laiką. Jie dienos centruose jaučiasi gerai, vyrauja draugiška atmosfera. Vaikai patenkinti auklėtojų vykdomomis veiklomis bei tarpusavio santykiais. Vaikų dienos centruose vykdoma veikla įvairi, tačiau didžiausias dėmesys skiriamas prevencinėms programoms.

Žinoma vaikam labiau norėtųsi, daugiau kompiuterių, interneto ir kad leistų jais žaisti. Vaikų centruose dirbančios auklėtojos pabrėžia, kad daugiau dėmesio reikėtų skirti individualiam darbui su tėvais, nes pastebėta, kad dirbant sistemingą ir nepertraukiamą darbą su vaikų tėvais, galima pasiekti kur kas daugiau nei dirbant tik su vaikais, tačiau, auklėtojos nurodo, kad tam reikia papildomų lėšų.

Dienos centrai vaikams reikalingi, nes patenkina ne tik fiziologinius, bet ir dvasinio tobulėjimo poreikius. Vėliau pastebimą, kad pagerėja centrą lankančių vaikų ir jų tėvų tarpusavio santykiai.. Ryški vaikų motyvacija ir toliau lankyti dienos centrus. Yra daugiau vaikų, kurie taip pat norėtų lankyti dienos centrus, tačiau dėl nepakankamo finansavimo neužtenka vietos. Finansinis nestabilumas trikdo centrų veiklą, tenka koreguoti bei sudaryti trumpalaikius planus, auklėtojoms kartais, o vadovėms visada dirbti pagal savanoriško darbo sutartis. Todėl vaikų dienos centrai nuolat ieško savanorių.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2554 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ugnė
  • Užimtumo taikymas vaikų dienos centre
    10 - 1 balsai (-ų)
Užimtumo taikymas vaikų dienos centre. (2020 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzimtumo-taikymas-vaiku-dienos-centre.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 09:10
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo