Užimtumo terapija


Užimtumo terapija. Kūrybiškumas, požiūris į kūrybiškumą. Kūrybiškumą lemiantys veiksniai. Užimtumo terapijos procesas. Trumpalaikiai tikslai. Ilgalaikiai tikslai. Užimtumo terapijos tikslai. Kūrybinių grupių tikslai. Darbas grupėjė, darbo grupėje analizė. Užimtumo terapijos organizavimo 6 pakopos. Pagrindinės įvertinimo metodų grupės. Užimtumo terapijos intervencijų planavimas. Veiklos tikslai. Užduočių atlikimo veikla. Socialinė veikla. Bendravimo ir dalijimosi veikla. Psichoterapinė veikla. Veiklos analize. Muzikos terapijos principai ir poveikis.

UT – tai suaugusiųjų žaidimas. Tai sveikatos priežiūros profesija, kurios nariai bendradarbiauja, teikiant paslaugas per įgalinčius užsiėmimus individualiems klientams, grupėms, ar organizacijoms. Įgalintis užsiėmimas reiškia, kad užimtumo terapija įgalina žmones pasirinkti, pasirinkti, pasiruošti ir atlikti tą užsiėmimą, kuris jų nuomone, reikalingas ir naudingas jų aplinkoje.

Užimtumo terapeutas dažniausiai atlieka įgalintojo vaidmenį, vietoj to, kad atliktų ką nors už klientą. Pirma, užimtumo terapija yra problemų sprendimo procesas. Tiesa, problemos sprendimas užimtumo terapijos procese skiriasi nuo klasikinio problemos sprendimo proceso suvokimo. Čia problemos išsprendimu gali būti problemos įtakos klientui sumažinimas arba esamo funkcionavimo parėmimas. Antra, užimtumo terapijoje problemos sprendimo procesas yra holistinis, t.y., parama asmenims yra teikiama kompleksiškai. Užimtumo terapeutų požiūriu, emocinė, pažintinė, socialinė, fizinė, jutiminė ir suvokimo sritys yra nedaloma visuma, todėl užimtumo terapijoje yra taikoma nemažai įvairių problemos sprendimo instrumentų. Trečia, žvelgiant iš užimtumo terapijos pozicijų yra tikima, kad kiekvieno individo svarbiausias poreikis yra prasminga veikla. Sveikas žmogus kasdieninę gyvenimo veiklą sugeba atlikti pozityviai ir efektyviai, tačiau šis procesas gali būti nutrauktas ligos ar negalios.

  • Medicina Aprašymas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (1509 žodžiai)
  • Rasa
  • Užimtumo terapija
    10 - 4 balsai (-ų)
Užimtumo terapija. (2014 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzimtumo-terapija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:08
×