Užkrečiamos ligos ir imunitetas konspektas


Užkrečiamos ligos ir imunitetas Baltieji kraujo kūneliai ir naturali organizmo gynyba. Fizinė gynyba. Cheminė gynyba. Biologinė gynyba. Virusinės ir bakterinės ligos. Deguonis ir pH.

Baltieji kūneliai (leukocitai) imuninės sistemos dalis, kovoja su ligų sukėlėjais, svetimomis medžiagomis organizme. Pagrindinė jų funkcija - fagocitozė.

T limfocitai – bręsta užkrūčio liaukoje, jie naikina užkrėstas ir vėžines ląsteles, svarbūs imuniteto reguliacijai.

B limfocitai – gamina antikūnus, kurie kovoja su patogenais.

Fizinė gynyba: Oda yra fizinė kliūtis, neleidžianti mikroorganizmams patekti į žmogaus organizmą. Liaukos išskiria įvairių cheminių medžiagų, slopinančių patogenų plitimą:

Ašaros išplauna mikroorganizmus iš akių;

Riebalinių liaukų išskyrose yra mikrobus naikinančių riebalų rūgščių;

Kvėpavimo organuose esančios gleivės ir blakstienėlės, nosiplaukiai išstumia įstrigusias bakterijas ir kitas daleles.

Cheminė gynyba: Ašarose, seilėse, prakaite išskiriamos cheminės medžiagos, kurios naikina mikroorganizmus. Ašarose, nosies ertmės gleivinėje ir seilėse fermentas lizocimas ardo bakterijų sieneles. Skrandžio rūgštys užmuša mikroorganizmus.

Biologinė gynyba: tai gerosios organizmo bakterijos – probiotikai. Jie slopina patogeninių organizmų dauginimąsi, stiprina organizmą.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (592 žodžiai)
  • Dovilė
  • Užkrečiamos ligos ir imunitetas konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Užkrečiamos ligos ir imunitetas konspektas. (2015 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzkreciamos-ligos-ir-imunitetas-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 00:23
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo