Užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje


Įvadas. Užsieniečių teisinės padėties reglamentavimo tarptautiniai principai. Užsieniečių darbo teisė. Užsieniečių teisinės padėties reglamentavimas ir atvykimas į Lietuvos Respubliką. Europos Sąjungos valstybių narių piliečių teisinė padėtis Lietuvos Respublikoje. Prieglobsčio suteikimas užsieniečiams. Išvados. Literatūra.

Kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis ir kiekvienas užsienietis gali naudotis visomis teisėmis ir laisvėmis, įtvirtintomis šalies konstitucijoje ir įstatymuose. Kiekvienas užsienietis turi laikytis tokių pačių įstatymų kaip ir Lietuvos Respublikos pilietis.

Pasirinkau nagrinėti šią temą dėl to kad mane ji sudomino, iš dalies ji man yra aktuali, nes turiu nemažai pažįstamų užsieniečių ir dėl to yra įdomu pasidomėti kokias jie turi teisės, dėl kokių priežasčių jie gali būti neįleisti į Lietuvos Respubliką, arba dėl kokių priežasčių jie gali būti deportuoti.Rašto darbo tikslas – kuo nuodugniau išnagrinėti užsieniečių teisinę padėtį Lietuvos Respublikoje. Tikslą siekdami, įvykdysime tokius uždavinius: išnagrinėsime užsieniečių teises Lietuvos Respublikoje. Kokios yra sąlygos jiems atvykstant, dėl kokių priežasčių jie gali būti neįleisti arba deportuoti.

Šiuolaikinėje tarpatautinėje teisėje užsieniečiams yra garantuojama apsauga, juos yra draudžiama diskriminuoti. Ketvirtojo protokolo 4 straipsnyje draudžiama užsieniečius išsiųsti iš šalies, teisėtai atvykusi užsienietį leidžiama išsiųsti tik pagal sprendimą, priimta pagal įstatymą. Užsienietis prieš išsiuntimą turi teisę apskųsti sprendimą ir reikalauti kad jo išsiuntimo byla būtų peržiūrėta.Užsieniečių teisinei apsaugai skirta Jungtinių Tautų Asamblėjos 1985m. Gruodžio 13d. Asmenų, nesančių piliečiais šalies, kurioje jie gyvena, teisių deklaraciją.

Pagal šią deklaraciją užsieniečiu laikomas asmuo, kuris neturi valstybės pilietybės kurioje šiuo metu gyvena. Deklaracijoje yra įtvirtintos pagrindinės užsieniečių teisės ir laisvės, tuo pačiu deklaracijoje įtvirtintos ir žmogaus teisės ir laisvės: visi užsieniečiai ir piliečiai šalies kurioje gyvena turi teisę į gyvybę, šeimos ir asmeninį gyvenimą, turi teisę laikytis savo įsitikinimų, religijos ir kt.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1280 žodžiai)
  • Ingrida
  • Užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje
    10 - 9 balsai (-ų)
Užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje. (2015 m. Birželio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzsienieciu-teisine-padetis-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 13:28
×