Užsienio bankai Lietuvoje


Įvadas. Bankininkystės raida Lietuvoje. Pokyčiai Lietuvos bankininkystėje leidę atsirasti užsienio bankų filialams Lietuvoje. Užsienio bankų filialų (skyrių) steigimą reglamentuojantys teisės aktai. Šiuo metu Lietuvoje veikiantys bankai ir jų filialai. Bankų ir jų finansinės veiklos audituoti rezultatai 2011 – 2010 metais. Bankų paskolų portfelis. Veiklos riziką ribojančių normatyvų vykdymas. Akcininkų nuosavybė. Pelningumas ir veiklos efektyvumas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pirmieji šių metų šių metų mėnesiai parodė, kad blogiausi šalies bankininkystės laikai jau praeityje ir kredito įstaigos vėl yra pajėgios dirbti pelningai. Tiesa, finansinių rezultatų gerėjimą lėmė ne tiek kiekybinė plėtra, kiek kokybinis „apsivalymas“ nuo blogų paskolų ir kito neveiksnaus turto. Be to, atgyjant ekonomikai ir tvirtėjant klientų verslo padėčiai, dalis blogų paskolų migravo į žemesnę rizikos grupę ir leido grįžti prie normalių banko ir kliento santykių modelio. Ateinančiais šių metų ketvirčiais, toliau gerės bankų pelningumas, o metinis paskolų portfelio pokytis po ilgokos pertraukos iš neigiamo virs teigiamu.

Svarbiausia šalies bankų pelningumą gerinusi aplinkybė buvo ta, kad turto vertės atstatymo apimtis pranoko naujai formuojamą atidėjimų apimtį.

Nors visuomenėje pasigirsta kaltinimų, kad praeityje bankai kreditavo verslą per daug, o dabar per mažai ir kad bankų nevilioja perspektyva. Mieliau renkamasi užkonservuotus pinigus laikyti Lietuvos banke, šių metų finansinių ataskaitų dėka galima įžvelgti teigiamų pokyčių tiek remiant verslą, tiek kredituojant fizinius asmenis ar įmones.

  • Microsoft Word 189 KB
  • 2015 m.
  • 23 puslapiai (6227 žodžiai)
  • Kolegija
  • Klaidas
  • Užsienio bankai Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Užsienio bankai Lietuvoje. (2014 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzsienio-bankai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 06:04
×