Užsienio investicijos Lietuvoje (4)


Įvadas. Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje. Teoriniu aspektu. Tiesioginės užsienio investicijos ir jas veikiantys veiksniai. Lyginamoji tiesioginių užsienio investicijų analizė Lietuvoje. Išvada. Literatūra.


Neretai daugelis susidaro nuomonę, kad Lietuva atsilieka pagal pritrauktų užsienio investicijų kiekį ir pagal šį rodiklį atsiduria priešpaskutinėje vietoje visoje Europos Sąjungoje arba kad užsieniečiai Lietuvoje investuoja į paslaugas, o ne į gamybą, ir būtent paslaugų centrai pirmieji išsikels iš Lietuvos nors kiek paaugus atlyginimams, nesukūrę Lietuvoje jokios pridėtinės vertės. Taip pat yra manančių, kad užsienio investicijų Lietuvoje net nebūtų, jei jos nebūtų nupirktos, suteikiant joms tokią finansinę paramą, kurios vietiniai verslai niekada net negalėtų tikėtis. Tokie ir panašūs teiginiai formuoja klaidingą nuomonę apie tiesiogines užsienio investicijas ir jų reikšmę šalies gerbūviui.

Daugiausiai dėmesio norėčiau skirti tiesioginėms investicijoms – užsienio kapitalo įdėjimas į gamybos ir negamybos objektus.

Lietuvos Respublikos investicijų įstatyme tiesioginės investicijos apibrėžimas kaip investicijos ūkio subjektui steigti bei įregistruoto ūkio subjekto kapitalo ar jo daliai įsigyti, taip pat reinvesticijos, paskolos ūkio subjektams, kuriuose investuotojui priklauso kapitalas ar jo dalis, subordinuotos paskolos, jei investuojama siekiant užmegzti arba palaikyti ilgalaikius tiesioginius investuotojo ir ūkinio subjekto, į kurį investuojama, ryšius ir investuojant įsigytą kapitalo dalis suteikia investuotojui galimybę kontroliuoti ar daryti nemažą įtaką ūkio subjektui.

Tiesioginių užsienio investicijų nauda ir trūkumai priimančiai šaliai

2013 m. Lietuvoje savo veiklą pradėjo arba plėtė net 38 užsienio įmonės, viešai paskelbusios planus sukurti daugiau nei 3500 darbo vietų, 12% daugiau nei 2012 m. Pagal tai, kiek šios įmonės sukūrė darbo vietų milijonui gyventojų, Lietuva tapo viena iš Centrinės ir Rytų Europos regiono lyderių.

Tiesioginių užsienio investicijų srautas Lietuvoje Mln. Eur (2012 m. duomenys pateikiami, kad būtų galima geriau įsivaizduoti 2013 metų pokytį).

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 566 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4008 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Užsienio investicijos Lietuvoje (4)
    10 - 10 balsai (-ų)
Užsienio investicijos Lietuvoje (4). (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzsienio-investicijos-lietuvoje-4.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:52
×