Užsienio investicijos Lietuvoje ir jų kaita


Įvadas. Užsienio investicijos Lietuvoje. Užsienio investicijų nauda ir trūkumai priimančiai šaliai. Kur Lietuva yra šiuo metu pagal statistiką. Užsienio investicijos pagal šalis investuotojas. Europos sąjungos investicijos Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiame darbe yra nagrinėjamos užsienio investicijos 1999-2015m. laikotarpiu. Tiriama kurios šalys į lietuvą investuoja didžiausią sumą pinigų. Lyginama per tam tikrą periodą bendra investuota suma, bei išskaidyta per šalis investuotojas. Pateikta daugiausiai investavusių šalių didžiausios įmonės veikiančios lietuvoje. Nagrinėjama, kas lėmė, jog investuotojai pasirinko būtent Lietuvą.

Tyrimo metodai – Analizuojama 1999-2015m laikotarpis. Žiūrima kiek užsienio investicijų pritraukė Lietuva, bei kurios šalys investavo daugiausiai. Kas lėmė, kad investuotojai pasirinko Lietuvą, o ne kitas šalis.

Rezultatas - Yra teigiamas. Pastebima, kad užsienio investuotojai vis dažniau pasirenka lietuvą ir investuoja vis didesniais sumas.

KUR LIETUVA YRA ŠIUO METU PAGAL STATISTIKĄ.

Kaip matome paveiksliuke kiekvienais metais užsienio investicijos lietuvoje vis auga. Ir šiuo metu vyginant su periodo pradžia yra investuojama 5 kartus daugiau.

Nuo 1999m. iki 2015m. didžiausią sumą pinigų investavo Švedijos įmonės.Toliau seka Danija, vokietija, Lenkija, Estija. Investicijos iš Švedijos sudaro didžiausią tiesioginių užsienio investicijų dalį Lietuvoje. Paveiksiuke pateikta kaip atrodo užsienio investicijos mln. Eurų per visą laikotarpį pagal šalis investuotojas.

Palyginus paskutinių trijų metų užsienio investicijas lietuvoje pagrindinės šalys investuotojos išlieka Švedija,lenkija, Vokietija, Danija ir estija.

2014m. lyginant su 2013m. grafikas atrodo taip pat tik padidintas. Šalys investuotojos kaip ir 2013 metais išlieka tos pačios keičiasi tik investavimo sumos.

Kaip matome kiekvienais metais investicijų suma vis augo išskyrus tuos krizės metus 2008m. ir 2009m. kai investicijos nukrito. Lyginant nuo 1999m. iki 2015m. matome, kad Europos Sąjunga šiuo metu investuoja 5 kartais daugiau negu 1999m. ir šiuo metu per metus lietuva įsisavina 10835mln. eurų.

Iš šio darbo matome, kad užsienio investicijos yra labai svarbios šaliai, todėl kaip ir visose šalyse Lietuvos Respublikoje stengiamasi sukurti kuo palankesnias salygas užsienio investicijoms. Analizuojant užsienio investicijų kaitą lietuvoje 1999-2015m. laikotarpiu. Matome, kad lietuva daro viską, kad pritrauktų kuo daugiau užsienio inveticijų ir jos duoda naudą, nes į Lietuva pritraukiama vis didesnė suma užsienio investicijų ir nuo 1999m. iki 2015m. užsienio investicijų suma padidėjo net 5 kartus.

Nuo 1999m. iki 2015m. didžiausią sumą pinigų investavo Švedijos įmonės. Toliau seka Danija, vokietija, Lenkija ir Estija. Iš Švedijos daugiausiai investavo Švedijos bankai SEB ir „Swedbank“, todėl Švedija taip stipriai lenkia kitas valstybes.

Užsienio investuotojai pasirinka lietuvą, dėl pigios kvalifikuotos darbo jėgos, bei geros geografinės padietės. Be to Lietuvai įstojus į Europos sąjungą ir įsivedus eurą Lietuvos ekonomika tapo stabilesnė ir joje investuoti pasidarė saugiau.

  • Microsoft Word 161 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3719 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedrius
  • Užsienio investicijos Lietuvoje ir jų kaita
    10 - 6 balsai (-ų)
Užsienio investicijos Lietuvoje ir jų kaita. (2016 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzsienio-investicijos-lietuvoje-ir-ju-kaita.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 17:37
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo