Užsienio investicijos Lietuvoje savarankiškas darbas


Santrauka. Įvadas. Investicijos. Investicijų samprata. Užsienio investicijų samprata. Užsienio investicijų įtaka. Užsienio investicijų teigiami bruožai. Užsienio investicijų neigiami bruožai. Užsienio investicijų rūšys. Užsienio investicijų Lietuvoje analizė 2005-2014 m. laikotariu. Užsienio investicijos Lietuvoje 2005-2014 metais. Užsienio investicijos Lietuvoje pagal didžiausias šalis investuotojas. Užsienio investicijos Lietuvoje pagal ekonominės veiklos rūšis. Užsienio investicijos Lietuvoje, tenkančios vienam gyventojui, pagal apskritis. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Rašto darbe nagrinėjamos užsienio investicijos Lietuvoje 2005-2014 metų laikotarpiu. Apžvelgiant investicijų ir tiesioginių užsienio investicijų sampratą bei analizuojamos tiesioginės užsienio investicijos 2005-2015 metais pagal: didžiausias šalis investuotojas, ekonomines veiklos sritis ir užsienio investicijas, tenkančias vienam gyventojui, pagal apskritis.

Išanalizuoti užsienio investicijas Lietuvoje 2005-2014 m., taip pat užsienio investicijas Lietuvoje pagal: didžiausias šalis investuotojas, ekonominės veiklos rūšis ir investicijas tenkančias vienam gyventojui, pagal apskritis.

Buvo naudota mokslinės literatūros analizė pagrindžiant tiesioginių užsienio investicijų teigiamus ir neigiamus bruožus.

Buvo naudota duomenų analizė. Atliekant užsienio investicijų Lietuvoje 2005-2014 m. lyginamąją analizę, darbas buvo atliekamas, remiantis Lietuvos statistikos departamento pateikta informacija. Darbe duomenys analizuojami pagal užsienio inesticijų Lietuvoje dydį ir ekonominės veiklos rūšis. Buvo naudota dokumentų analizė nagrinėjant Lietuvos statistikos departamento internetinį portalą ir jame ieškant informacijos apie 2005-2014 m. tiesiogines užsienio investicijas Lietuvoje ir užsienio investicijas į ekonominės veiklos rūšis.

Taip pat buvo panaudota apibendrinimo metodas, kuriuo apibendrinta visa bendra informacija.

Akcijos, dalys bendrovėse (pajai), obligacijos bei bet kurios kitos dalyvavimo bendrovėse formos;

Intelektualinės ir pramoninės nuosavybės teisės, patentai, prekių ženklai, techniniai procesai;

1. Gali sukelti chroniškus valstybės mokėjimų balanso sutrikimus. Kitaip tariant, kelerius metus į šalį besiliejančios užsienio investicijos paprastai leidžia šalims (privačiam ir valstybės sektoriui) įtikėti užsienio skolinimosi didinimo nauda, tačiau ateina toks metas, kai šalis turi grąžinti skolas ir užsienio investicijas (dividendais, atlyginimais užsienio specialistams ir kitais mokėjimais). Daugelis besivystančių šalių dėl sunkios TUI ir užsienio skolų naštos išgyveno ilgus ūkio recesijos laikotarpius.

Nagrinėjant Statistikos departamento duomenis 2005-2014 metų laikotarpiu užsienio investicijų Lietuvoje didžiausi pokyčiai buvo 2007, 2008, 2013 ir 2014 metais.

Iš paveikslo matyti, kad užsienio investicijos per visą laikotarpį labai išaugo. 2005 m. jos siekė vos 6920,7 mln. EUR, o 2014 m. jos jau siekė net 12078,34 mln. EUR. Lyginant su 2005 m. 2006-2007 metais investicijos didėjo ir per visą laikotarpį investicijos išaugo net 48,6 proc. Kadangi didėjo ir BVP, todėl Lietuvos ekonomika gėrėjo ir užsienio investitoriai investavo daugiau. 2008 m. užsienio investicijos sumažėjo net 10,6 proc. Tiesioginių užsienio investicijų srauto sumažėjimą nulėmė sumažėjęs akcinis kapitalas ir kitas kapitalas, kuris apima lėšų skolinimąsi ir skolinimą. 2008 m. pabaigoje, prasidėjus globalinei finansų krizei, neliko efektyvių priemonių stimuliuoti vidaus paklausai. Pirmieji neigiami signalai Lietuvos ekonomikai pasirodė jau 2008 m. IV ketvirtį, kuomet buvo pastebėtas staigus BVP sumažėjimas (-2,3%). Tiek fiziniai asmenys, tiek ir verslo įmonės nesugebėjo vykdyti priimtų finansinių įsipareigojimų bankams, dėl to stipriai išaugo bankų paskolų procentas ir nuvilnijo bankrotų virtinė Lietuvos verslo pasaulyje. 2009 m. užsienio investicijos padidėjo, tačiau labai nežymiai, vos 15,6 mln. EUR , tai siekė tik 0,2 proc. 2010-2013 m. užsienio investicijų skaičius po truputį augo. 2010 m. pabaigoje Lietuvos ekonomika pradėjo rodyti stabilius atsistatymo ženklus po 2009 m. nuosmukio. Po truputį stabilizuojantis bendrai pasaulio ekonominei situacijai Lietuva sugebėjo pasiekti įspūdingą rezultatą – 2010 m. IV ketvirčio duomenimis realus BVP augimas siekė 4,8%. 2014 m. užsienio investicijos sumažėjo 5,3 proc, tai lėmė techniniai veiksniai – pertvarkymai energetikos įmonėse. Rodiklių kritimą lėmė sumažėjusios investicijos į nuosavybės priemones, o pagrindinė to priežastis – Vyriausybės išpirktos energetinių įmonių akcijos iš užsienio investuotojų.

  • Microsoft Word 179 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3049 žodžiai)
  • Kolegija
  • Svajūnė
  • Užsienio investicijos Lietuvoje savarankiškas darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Užsienio investicijos Lietuvoje savarankiškas darbas. (2017 m. Vasario 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzsienio-investicijos-lietuvoje-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 07:12
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo