Užsienio investicijos referatas


Įvadas. JAV investicijos Lietuvoje. JAV investicijos užsienyje. Vokietijos investicijos. Vokietijos investicijos Baltijos šalyse. Vokietijos investicijos užsienyje. Kinijos investicijos. Analizė. Šaltiniai.

Šiame darbe pristatysime gausiausiai visame pasaulyje investuojančias valstybės į užsienio šalis, taip pat ir investicijas į Lietuvą. Apžvelgsime investuojančių šalių konkretesnes investavimo sritis. Taip pat pateiksime ir šių investuojančių valstybių analizę.

JAV investicijos užsienyje

Jungtinės valstijos yra didžiausia investuotoja ir didžiausia tiesioginių pajamų gavėja pasaulyje. Nors per pastaruosius metus JAV investicijos į užsienį sumažėjo, tačiau dauguma ekonomistų teigia, kad tiesioginės investicijos nepriveda prie mažėjančių darbo vietų ar mažesnių pajamų.

2012 metų Jungtinių Valstijų tiesioginių investicijų paskirstymas užsienyje:

XXI a. pradžioje pokyčiai pasaulinėje ekonomikoje ir geopolitikoje suteikė galimybių plėtoti ir plačiau panaudoti gamtinius išteklius. Kinijoje atsirado didesnis natūraliųjų išteklių poreikis, todėl šalis pradėjo skirti daugiau dėmesio į Afrikos valstybes ir investuoti daugiau lėšų.

Kinijos investavimas į Afrikos valstybes pagal industrijas:

Saudo Arabija – 17,3 mlrd. Dolerių, iš jų 6,8 mlrd. Dolerių Energetikai, 5,2 mlrd. Dolerių metalams, 2,4 mlrd. Dolerių nekilnojamam turtui.

Nigerija – 20,5 mlrd. Dolerių, iš jų , iš jų 9,2 mlrd. Dolerių Energetikai, 6,4 mlrd. Dolerių transportui, 3,3mlrd. Dolerių nekilnojamam turtui.

Alžyras – 13,9 mlrd. Dolerių, iš jų , iš jų 10,5 mlrd. Dolerių transportui, 3mlrd. Dolerių nekilnojamam turtui.

Etiopija- 11,7mlrd. Dolerių, iš jų 4,5 mlrd. Dolerių Energetikai, 4,0 mlrd. Dolerių technologijos, 2,3mlrd. Dolerių transportui.

Pietų Afrika -8,8 mlrd. Dolerių, iš jų 5,9 mlrd. Dolerių finansams, 2,7 mlrd. Dolerių metalams.

JAV 63,6 mlrd. Dolerių – 20,4 mlrd. Dolerių finansams, 15,6 mlrd. Dolerių energetikai.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1510 žodžiai)
  • Šarūnas
  • Užsienio investicijos referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Užsienio investicijos referatas. (2015 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzsienio-investicijos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 10:23
×