Užsienio kalbų svarba logistikos įmonėje


Įvadas. Užsienio kalbų privalumas logistikos įmonėje. Kalbos svarba eksporto įmonėje. Darbdaviai logistikos įmonėse ieško darbuotojų mokančių užsienio kalbą. Logistikos įmonėms svarbiau užsienio kalbų mokėjimas, negu diplomas. Užsienio kalbų poreikio tyrimas logistines paslaugas teikiančios įmonės pavyzdžiu. Tyrimo rezultatai. Išvados. Naudota literatūra.


Auganti globalizacija ir didėjanti tarptautinė prekyba bei didėjant technologinei pažangai pokyčių atsirado ir versle. (Dobelienė, 2007). Vienas iš tokių, tai užsienio kalbų būtinumas versle , be to šių dienų logistikos verslai tikrai neišsiverčia. Anot M.E Porter (2004), augant konkurenciniam spaudimui įmonės turi ieškoti galimybių kaip išlaikyti esamus potencialius darbuotojus ir kaip pritraukti naujus. Būtent logistikos įmonės veikloje vadybininkas turi mokėti komunikuoti užsienio kalba (Šatkauskienė,2008). Tai svarbu, nes kompetencijos įgijimo, vertinimo ir plėtimo galimybės įmonėse yra nevienodos, o kai kada net ir ribotos, o jos įtaka įmonės valdymui yra itin svarbi (Tamašauskaitė,2005). Siekdami gauti pelno visi verslininkai privalo komunikuoti su verslo partneriais ne tik jų gimtąja kalba, tačiau ir užsienio kalbomis. Pagrindinės kalbos anglų, rusų, vokiečių. O tam reikalingi logistikos įmonėje yra pardavimų vadybininkai kurie laisvai geba bendrauti tiek žodžiu tiek raštu. Šalies konkurencingumas ir gebėjimas aktyviai pritraukti investicijų, tiesiogiai priklauso ir nuo užsienio kalbų mokėjimo. Bėgant laikui, keičiasi ir užsienio kalbų reikalingumo versle tendencijos: prieš daugiau negu penkerius metus darbo skelbimuose įmonės užimančios logistikos verslu nurodydavo, kad profesinės užsienio kalbos (anglų) kalbos žinios buvo privalumas jų įmonėje, o dabar viskas jau atvirkščiai, nes užsienio klaba tapo ne privalumu, o būtinybe. Šiandien verslo srityje dirbantiems žmonėms vis dažniau prireikia kalbų, kurios sudarytų galimybę vykdyti tarptautinę prekybą, užmegzti ryšius su užsienio rinka, derėtis dėl kainų, ieškoti krovinių logistikos įmonėje ir koordinuoti jų eigą. Užsienio kalba tapo viena svarbiausių, turinčių didžiulę galią versle (Žegunienė, Parišauskienė, Jaukauskienė, 2012). Šių dienų renkantis specialybę ar profesiją svarbu atkreipti dėmesį, kad dabar darbo rinkai reikia specialistų kurie mokėtų bent dvi užsienio kalbas. Įvairiuose šaltiniuose teigiama, kad daugiakalbiai specialistai daro įtaką logistikos įmonės kokybei ir yra labai vertinami darbo rinkoje, o darbdaviai siekia įdarbinti tokius specialistus tuoj pat. ES Komisijos užsakymu Europos mastu atliktas tyrimas Užsienio kalbų mokėjimo trūkumas įmonėse poveikis Europos ekonomikai ir jis patvirtino, kad anglų kalbos, kaip pasaulinės verslo kalbos svarbą. Žinoma pabrėžia ne tik anglų kalbos privalumą bet ir kitų užsienio kalbų kaip ( vokiečių, norvegų, rusų, kinų, švedų) kalbos, kurios palengvina bendradarbiavimą su užsienio įmonių atstovais. Pastebima, kad prastėja jaunų, iki 30 metų darbuotojų (vadybininkų logistikos įmonėse) įsidarbinimo galimybės, nes pastarieji nemoka antrosios kalbos vokiečių arba rusų.

  • Microsoft Word 113 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2435 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lilijana
  • Užsienio kalbų svarba logistikos įmonėje
    10 - 2 balsai (-ų)
Užsienio kalbų svarba logistikos įmonėje. (2020 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzsienio-kalbu-svarba-logistikos-imoneje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 05:54
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo