Užsienio šalių konstitucijos


Ispanijos konstitucijos konspektas. Ispanijos konstitucija konspektas. Užsienio šalių konstitucijos. Lenkijos konstitucija konspektas. Uzsienio saliu konstitucijos konspektas. Rusijos konstitucijos. Pasaulio saliu konstitucijos. Saliu konstituvijos. Uzsienio konstitucijos. Visų šalių konstitucijos.

Teisminė valdžia ir teismų sistema jungtinėje karalystėje. Nyderlandų karalystės konstitucija. Ispanijos konstitucija. Lenkijos respublikos konstitucija. Vykdomąja – lr prezidentas ir ministrų taryba. Rusijos federacijos konstitucija.

Teisminė valdžios viršūnėje yra Lordų rūmai ir monarcho Slaptosios tarnybos teisminis komitetas. Lprdū rūmai yra aukščiausia apeliacinė instancija baud.ir civil. bylose. Škotijos teismų sprendimus galima skųsti tik civil.bylose. STTK yra paskutinė apeliacinė bažnytinių teismų bei medicininių tribunolų instancija. Civi.bylose Lordų rūmai turi teisęnagrinėti tiek teisės, tiek ir faktologijos problematiką, o baudž.bylose nagrinėjamas tik teisės taikymo teisėtumo klausimas neberevizuojant įrodymų tyrimo.

Tad Anglijos ir Velso teisminėje sistemoje yra Apeliacinis, Aukštasis, Karūnos, magistratų ir grafysčių teismai:

Karūnos teismas įkurtas 1971 m. Šis teismas daugiausia nagrinėja sunkias baudž. bylas bei bylas, susijusias su licencijų klausimais. Teismui (kaip pirmosios instancijos institucijai) nagrinėjant bylas dalyvuaja prisiekusieji.

Žemiausios grandies teismai Anglijoje ir Velse yra magistratų ir grafysčių teismai. Pirmieji nagrinėja civil.ir mažai pavojingas baudžiam.bylas. Magisttarų teismų teisėjai nebūtinai būna teisininkai. Tai dažniausiai didelį autoritetą ir gyvenimo patirtys turintys asmenys. Grafysčių teismai sudaryti teritoriniu principu.

Be minėtų teismų, Anglijoje ir Velse veikia bažnytiniai ir karo teismai.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (2749 žodžiai)
  • Odeta
  • Užsienio šalių konstitucijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Užsienio šalių konstitucijos. (2012 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzsienio-saliu-konstitucijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:25
×