Užsienio teisės istorija konspektas


Teises istorijos konspektai. Uzsienio teises istorijos konspektai. Teises istorijos konspektas. Uzsienio teises istorijos konspektas. Teises istorija konspektai. Užsienio teisė sistorija. Rusijos tiesos konspektai. Rusu tiesa teises istorijos konspektai. Teisės istorijos konspekstas. Uzsienio teises istorijos testas.

Rusija. Civilinė teisė. Prancuzija. Dpr general luomai, nacional susirinkimas. Direktoratas. Konsulatas ir imperija. Legitiminė ir liepos monarchijos. Antroji respublika. Antroji imperija. Trečioji respublika. Lietuva. Laikinoji konstitucija. Antroji laikinoji konstitucija. Konstitucija.

Iš pradžių vienintelis kr teisės šalt buvo papročiai,vėliau teisės normos, kunig. Įstatymai, teismų sprend. Pirmas rašytas kr teisės paminklas-rusų tiesa. Spėjama kad ją sudarė kunigaikštis jaroslavas. Tai buvo kijevo žemės rusų papročiai, papildytirt pagal turinį ir šaltinius sugrupuota į 3redakcijas: trumpoji(seniausia, xia. , sudaryta iš jaroslavo ir jaroslavičių tiesos) plačioji (xi-xiia. , kunig. Teisės normos- jaroslavo ir vladimiro įstatai) sutrumpinta iš plačiosios (xva. , teisė pritaikyta pakitusiems poreikiams). Užrašyta senąja slavų kalba. Turinio ir teisės technikos atžvilgiu l. Prasta. Teisė teritorinė o ne gentinė. Tekstas nesunumeruotas,tik kažkurios dalys turi pav. Rt nustatė laisvų ir priklausomų gyventojų teisinę padėtį,reglamentsutartys dažn sudaromos žodžiu. Vertingos sutartys sudaromos viešai su liudininkais (kviestiniais). Suklaidintas pirkėjas gali nutraukti sutartį. Pardavus vogtą daiktą sutartis nutrūkdavo. Žinomos paskolos (paskola galėjo suteikti teisę kreditoriui į skolininko asm)bei samdos (suteikia samdytojui teisę į samdinio asm)sutartys.

Paveldėjimas. Mirus šeimos galvai,dalis turto tekdavo bažnyčiai, o likusią dalį gaudavo sūnūs. Ūkį paveldėdavo jaunėlis. Nesant sūnų turtas tekdavo kunigaikščiui. Bajorų turtą galėjo paveldėti ir dukros. Netekėjusioms dukroms priklausė dalis turto kaip kraitprievolės atsirandančios už žalos padarymą vadinamos skriauda. (strėlės sulaužymas) buvo privalu gražinti sugadinto daikto vertę. Vėliau iš bizantijos atėjo dabartinis nusikaltimo supratimas. Kuris reiškė bet kokį tam tikrų teisės normų pažeidimą. Žinomas bendrininkavimas, bet nėra nuolaidų atsižvelgiant į amžių ar psichiką.

Uždraudus kraujo kerštą, pripažintos kelios bausmių rūšys: mirties bausmė; išvarymas ir išgrobimas (nusikaltėlio nužud ir turto išnešiojimas,ar pardavimas vergijon,ar išvarymas iš bendruomenės). Leidžiamas savateismis (galima užmušti vagį užkluptą namie, tvarte). Pinigines baudos- baudos(skirtos kunigaikš naudai), kompensacijos (skirta nukentėjusiai šaliai). Sunki bausmė išreikšta pinigais vadinta- vira. Bauda už kitus nusikaltimus- pardavimas.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1662 žodžiai)
  • Universitetas
  • Užsienio teisės istorija konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Užsienio teisės istorija konspektas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzsienio-teises-istorija-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 16:19
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo