Užspringo užspringimas pirmoji pagalba


Pirmoji pagalba ppp. Skaidrės ka daryti uzspringus. Pirmoji pagalba užspringus. Uzspringus ir esant vienam. Pirma pagalba užspringus.

Medicinos referatas. Tikslas. Uždaviniai. Įvadas. Užspringimas. Rizikos veiksniai, kurie sukelia užspringimą. Užspringimas pavojingas. Kaip atpažinti užspringimą, jeigu nematėme užspringimo momento. Užspringimo mechanizmas. Dalinis užspringimas ir pagalba. Visiškas užspringimas ir pagalba. Pavojai ir pastabos. Specifiniai atvejai. Užspringsi esant vienam. Nutukę nukentėjėliai ir nėščios moterys. Kūdikių gaivinimas. Skendimas. Skendimo etiologija. Pavojaus signalai vandenyje. Ką galite padaryti pasilikę krante? Skestančiojo gelbėjimas. Stuburo imobilizacija. Veiksmai. Pavojai ir pastabos. Paskendimo požymiai. Galimos mirties priežastys. Pasikorimas. Kvalifikacija ir priežastys. Mechanizmai. Pirmosios medicinos pagalbos tikslai. Pagalba. Pavojai ir pastabos. Kvėpavimo sustojimas. Gaivinimas. Gaivinimas. Kvėpavimo takų atvėrimas. Įpūtimai burna į burną. Krūtinės ląstos paspaudimai. Gaivintojo padėtis. Paspaudimų technika. Kada nutraukti gaivinimą? Vaikų gaivinimas. Išvados. Literatūra.


Oras – kvėpavimo takai – plaučiai – kraujas – organizmo audiniai – yra kelias, kuris būtinas, kad deguonis normaliai patektų į audinius. Pažeidus bent vieną deguonies perdavimo grandinės dalį, sutrinka organizmo aprūpinimas deguonimi, atsiranda jo trūkumas, vadinamas hipoksija. Užsitęsus hipoksijai organizmas miršta. Nustačius priežastį, kuri trukdo deguoniui patekti į audinius, galima veiksmingai ją šalinti ir taip išgelbti gyvybę. Bet kurios būklės atvėju būtinas greitas sprendimas, tiklios veiksmų sekos žinojimas ir maksimali koncentracija.

Tokios situacijos atveju pagalbos teikėjas turi laikyti „P-P-P“ taisyklės:

1.P - patikrink.

2.P - paskambink.

3.P - padėk.

Tai reiškia, kad įvertinus aplinkos saugumą, nukentėjėlio būklę ir nustačius pavojingus gyvybei požymius, reikia nedelsiant skambinti benduoju pagalbos telefonu ir kviesti greitąją medicinos pagalbą. Po to galima imtis veiksmų, kurie padės išlaikyti pagrindines gyvybines funkcijas.

  • Medicina Referatai
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (3933 žodžiai)
  • Medicinos referatai
  • Microsoft Word 191 KB
  • Užspringo užspringimas pirmoji pagalba
    10 - 3 balsai (-ų)
Užspringo užspringimas pirmoji pagalba. (2013 m. Birželio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/uzspringo-uzspringimas-pirmoji-pagalba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:01