V. Gėtė. Šviečiamasis amžius kūrinyje Jaunojo Verterio kančios


Jaunojo verterio kancios aprasymas. Jaunojo verterio kancios siuzetas. Jaunojo verterio kancios istrauka. Jaunojo verterio kancios veikejai. Gete jaunojo verterio kancios. Jaunojo verterio kancios knygos aprasymas. Jaunojo verterio kancios recenzija. Kas budinga svieciamajam amziui. Gete pristymas. Gete ir svieciamasis amzius.

Įvadas. Šviečiamojo amžiaus pagrindiniai bruožai. „Jaunojo Verterio kančios“ kūrinio analizė. Išvados. Literatūra.
Kas yra šviečiamas amžius? Kokie pagrindiniai jo bruožai? Kaip tie bruožai atsispindi V Getės kūrinyje Jaunojo Verterio kančios ( įrodant, kad šis kūrinys yra to amžiaus ).

Romanas parašytas psichologiniu metodu, laiškų forma, tai būdinga šviečiamajam amžiui. Tikimasi, kad protas pakeis pasaulį. Protas tampa dievu. Iškilo naujas žmogaus idealas –tai yra natūralaus gamtos vaikui. Knygoje jau pamažu ruošiamas skaitytojas tragiškai pabaigai. Autorius gilinosi į savo veikėjo jausmus, vidų. Romanas pripildytas Verterio emocijų, išgyvenimų. Gėtės romane atsispindi jo asmeniniai išgyvenimai (gyvenimo faktai)— meilė jo draugo sužadėtinei, o vėliau žmonai Šarlotai. Romane pagrindiniam veikėjui dažnai tekdavo susitaikyti su esama padėtimi ir tikrove, kol galų gali atsitikdavo kas nors baisaus, nelaukto. Romano pabaigoje jaučiame depresyvi nuotaika. Analizuojami savižudybės norai, bei aptariamas laikotarpis, kada buvo parašytas kūrinys(y. to meto bruožai: neteisybė, materialus gyvenimas, atsižvelgimas į antiką).

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (1259 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jurga
  • V. Gėtė. Šviečiamasis amžius kūrinyje Jaunojo Verterio kančios
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
V. Gėtė. Šviečiamasis amžius kūrinyje Jaunojo Verterio kančios. (2010 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/v-gete-svieciamasis-amzius-kurinyje-jaunojo-verterio-kancios.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 16:25
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo