Vincas Mykolaitis Putinas. Nakties vaizdinių prasmės lyrikoje


Putino naktis. Rudenio naktį analizė. Rudenio nakti eilerascio zemei analize. Rudenio naktį interpretacija. Vincas mykolaitis putinas rudenio naktį analizė.

Nė vieno žmogaus gyvenimo kelias nebūna lygus, vienpusiškas arba nuolatos ramiai sruvenantis kaip upė. Kiekviena diena vis kitokia, atnešanti naujų išgyvenimų, naujų jausmų, samonę audrina įvairios emocijos, todėl žmogus visą laiką tarsi keičia spalvotus akinius: skirtingose būsenose jis skirtingai vertina save, aplinką ir supančius žmones.

Nė vieno žmogaus gyvenimo kelias nebūna lygus, vienpusiškas arba nuolatos ramiai sruvenantis kaip upė. Tai atsispindi ne tik mūsų gyvenimuose - poetų kūryboje ypač aiškiai galime pastebėti žmogaus sielos prieštaringumą, požiūrių į daiktus ar reiškinius skirtingumą. Pavyzdžiui, nakties vaizdiniai a. Baranausko anykščių šilelyje lyriniam subjektui sukelia ramybės, dėkingumo pojūtį, o maironio eilėraštyje užmigo žemė tie patys tylios nakties vaizdai žmogui tėra ieškojimų, pasiklydimo fonas. Kitiems poetams dar kitaip, o ir tie patys kūrėjai skirtingose eilėse skirtingai vertina naktį. Šiame rašinyje bandysiu apžvelgti nakties vaizdinių prasmes vieno iš xxa. Klasikų, vinco mykolaičio-putino, lyrikoje.

Pradėsiu nuo tradicinio požiūrio į naktį, kuriuo teigiama, kad naktis - tai tamsa, paslaptis, neigiama paros pusė. Tamsa siejama su nežinomybe, naktimi čia vadinama žmogaus sąmonės tamsa, jo užsispyrimas, prie šinimasis naujovėms, žinioms, tiesai. Tamsa apima ne tik protą, bet ir žmogaus jausmus: naktį aplanko daug neigiamų pojūčių - tai baimė, skausmas, sielvartas, kančia. Dienos skausmai ima atrodyti didesni, magiškesnskausmas, sielvartas naktį aplanko sapnais, kuriuose gali nykti viskas, net tai, ko net lakiausia vaizduotė nesugebėtų sugalvoti, todėl kartais dienų nv. Mykolaičio-putino poezijoje yra ir maironiškos strukūros eilėraščių apie nakdar vienas tradiciškas nakties vertinimas yra jos lyginimas su mirtimi, tiksliau, mirties vadinimas nakties vardu. Tai todėl, kad mirtis žmonėms siejasi su nežinomybe, paslaptimi ir tamsa. Eilėraštyje tavpastebėjau, jog dažnai putino eilėse akcentuojamas žodis `veilėraštyje pasikalbėjimas susitinka du žmonės ir kalbasi apie šviesą ir tamsą. Abu sutaria dėl šviesos reikalingumo, tačiau dėl nakties jų nuomonės išsiskiria. Vienas nesupranta kito: kodėl šis sėdi naktį prie kelio,nors pirmasis ir gąsdino nakties ramybėje knibždančiomis baisybėmis, antrasis nenusileidžia: jam naktis - tai anga į erdvių visatos bekraštybę ir į beribę laiko amžinybę .

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (844 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kleopas
  • Vincas Mykolaitis Putinas. Nakties vaizdinių prasmės lyrikoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vincas Mykolaitis Putinas. Nakties vaizdinių prasmės lyrikoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/v-mykolaitis-putinas-nakties-vaizdiniu-prasmes.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:44
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo