Vincas Mykolaitis Putinas. Parafrazės


Vincas mykolaitis putinas vergas analizė. Vergas analizė. Putinas vergas analize. Putino vergas analize. Vincas mykolaitis putinas vergas interpretacija. Vincas mykolaitis putinas vergas. Vincas mykolaitis putinas vergas tema. Putinas vergas. Vergas putinas analize. V. mykolaitis putinas vergas analize.

V. Putino “parafrazės”. Bene vienas didžiausių vėlyvosios V. Mykolaičio-Putino poezijos kūrinys – lyrinis ciklas “parafrazės”. Jis išleistas 1957 metais. Parašytas, parafrazuojant L. Bethoveno muzikines temas bei įvaizdžius, plėtojant vokiečių kompozitoriaus mintį apie žmogaus išsivadavimą iš sielvarto. Ši tema, skambėjusi daugelyje jo kūrinių (“septynios dienos”, “krintanti žvaigždė” ), poeto gyvenime įgavo didžiausią reikšmę, nes aprėpė visą žmogiškosios būties esmę.

Bene vienas didžiausių vėlyvosios v. Mykolaičio-putino poezijos kūrinys – lyrinis ciklas parafrazės . Jis išleistas 1957 metais. Parašytas, parafrazuojant l. Ši tema, skambėjusi daugelyje jo kūrinių ( septynios dienos , krintanti žvaigždė ), poeto gyvenime įgavo didžiausią reikšmę, nes aprėpė visą žmogiškosios būties esmę. Kaip sakė eduardas mieželaitis : parafrazės – tai ilgai poeto brandintų minčių, ilgų jo kūrybinių ieškojimų apoteozė (e. Mieželaitis. Čia Lietuva. V. , 1986, p. ).

Sielvartas yra viena svarbiausių mykolaičio-putino temų. Aukštai iškeldamas žmogaus dvasią ir jos harmoniją, menininkas tikėjo gyvenimo idealais. Visada kūrybinis darbas ir jo vaisiai pasiekiami per skausmingą vidinę kovą, klaidas ir pralaimėjimus. Putino sielvartas ne pesimistinis ar religinis. Jis visur yra dvasinės stiprybės ir pažinimo galios išraiška. Tik per sielvartą žmogus išsprendžia savo prieštaravimų mįsles, ištrūksta iš išorinės ir vidinės priespaudos varžtų, siekia tiesos, gyvenimo prasmės, aukštesnių idealų, kol skausmas džiugesio garsais prabyla . V. Mykolaičio-putino lyrikoje tik per skausmą ryškiausiai atsispindi pasaulis ir žmogus. Poetas skausmingos būsenos nevengia ir nebijo. Jo eilėse skausmas apvalo širdį nuo kasdienybės, ramaus pasitenkinimo, sukrečia, net atgaivina, priverčia eiti į priekį ir tapti tobulesniu.

Tai klasikinių humanizmo tradicijų išpuoselėta sielvarto filosofija. parafrazėse sielvarto tema vystoma labai plačiai. Cikle išryškėja plati laiko perspektyva, poeto vidinių išgyvenimų vystymasis ir gyvenimo veiksmas.

Kūrinys susideda iš devynių dalių, kurių kiekviena turi po du skirtingus skirtingos struktūros poskyrius. Viename jų dažniausiai kalbama apie buitį, kai kur piešiama gyvenimo diduma, vaizduojamos aukštos erdvės, vandenynų gelmės. Kitame skamba intymesnis lyrinis monologas, švelniai skamba tyli sielos rauda ar meilės kuždesys. Per visą kūrinį plėtojami priešpriešiniai dalykai – gėris ir blogis, meilė ir neapykanta, džiaugsmas ir sielvartas, gyvybė ir mirtis. Visi šie dalykai tarsi pinasi i harmoningą gyvenimo paveikslą.

parafrazių struktūroje ryškūs muzikiniai dėsniai. Kaip pastebėjo a. Sluckaitė (aušra sluckaitė, kritikos štrichai. V. , 1963, p. ), kompozicija artima sonatinei formai. Kiekviena ciklo dalis susideda tarsi iš ekspozicijos ir reprizos, pakartojančios temos šalutinį motyvą pagrindinėje tonacijoje (a. Sluckaitė).

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (984 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Saulenis
  • Vincas Mykolaitis Putinas. Parafrazės
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vincas Mykolaitis Putinas. Parafrazės. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/v-mykolaitis-putinas-parafrazes.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:40
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo