V. Šekspyras Hamletas analizė


Veiksmai , scenos Kas ? Kur ? Kada ? Su kuo ? Ką veikia , apie ką kalbasi Problema. Veiksmas – ,, Šmėklos pasirodymo priežastis ‘‘. Veiksmas - ,, Danijos Princo sielvartas ‘‘. Veiksmas – ,, Malhecho – piktadarystė. Veiksmas – ,, Danijos Princo keršto spąstai ‘‘. Veiksmas – ,, Tragiškas likimas ‘‘.


Veiksmas vyksta Elsinore, aikštėje prie pilies. Franciskas stovi sargyboje ir ateina Bernardas, kuris pakeičia jo pamaina. Bernardas klausinėja ar nieko nenutiko ypatingo budėjimo metu, o Franciskas jam atsakė, kad net pelė nesukrebždėjo.

Franciskas išeina, bei ateina Horacijus su Marcelu ,mušant laikrodžiui dvylikta valandą .Jie pradeda kalbėti apie šmėkla, kuri vaidenasi kiekvieną naktį, bet Horacijus netiki jais. Tai Marcelas su Bernardu pakviečia jį pabudėti kartu su jais. Horacijus pamatęs šmėklą, kuri atrodė identiškai kaip miręs karalius, nusprendžia apie tai pranešti Hamletui.

Vertybės:Bernardas kartu su Marcelu tiki, ką jie matė ir nekeičia nuomonės apie tai. Horacijus gina ištikimybė Hamletui – Danijos princui, norėdamas pasakyti apie besivaidenančią šmėklą.

Veiksmas vyksta iškilmių salėje. Naujasis Danijos Karalius – Klaudijus buvo karūnuotas. Jam ištikimybė pradeda prisiekinėti Kornelijus su Voltimandu. Jiems išejus ,Laertas prašo leidimo grįžti į Prancūziją,. Klaudijus išleidžia jį , atsiklausęs Laerto tėvo – Polonijaus. Toliau tęsiasi Hamleto dialogas su dabartiniu Karaliumi ir Karaliene. Jie pradeda kalbėtis apie Hamleto savijautą, kaip jis jaučiasi po tėvo mirties. Danijos princas neslepia pasipiktinimo, kurį jaučia savo dėdei. Tuo tarpu jis apsimeta, kad paklūsta savo mamai. Pradeda teigti, kad viska užmirš ir nebegalvos apie tėvo mirtį. Įsėjus Karaliui, Karalienei, Laertui, pasilieka vienas Hamletas iškilmių salėje. Pas Hamletą ateina ištikimas draugas Horacijus bei Marcelas su Bernardu. Ir nieko nelaukdami pradeda pasakoti apie šmėklą, kuri panaši į Danijos princo mirusį tėvą ir vaidenasi pilyje. Hamletas panoro tuo įsitikinti ir nusprendžia kartu su pilies sargybiniais budėti. O patiems sargybiniams liepė tylėti ir niekam to nesakyti.

Veiksmas vyksta Polonijaus namuose. Laertas atsisveikina su savo sesė Ofelija ir savo tėvu bei ruošiasi tolimai kelionei Prancūzijon. Ofelija jaučia artimus jausmus Hamletui, bet Laertas kartu su Polonijumi bando įtikintį ją, kad Danijos princo meilė yra netikra ir jam yra tik žaidimas.

Veiksmas vyksta aikštelėje. Iš pat pradžių Horacijus, Marcelas kalba su Hamletu apie savo dėdes Klaudijaus pokylį. Pasako, kad nors jis to pačio kraujo, bet linksmybės jo nedomina.

Išmušė vidurnakčio valanda ir pasirodė šmėkla. Hamletas įsitikino, kad ten jo tėvo vėlė. Danijos princas bandė užkalbinti, tačiau jam sekėsi nesėkmingai. Šmėkla pradėjo nuo jo eiti ir jis pradėjo ją sekti. Hamletas paprašo savo ištikimų draugų Horacijaus bei Marcelo, kad jų nesektų daugiau.

Veiksmas vyksta kitoj aikštelės dalyje. Dialogas vyksta tarp Hamleto ir šmėklos. Karalius papasakoja, kad jis buvo nunuodytas savo brolio, kai jam įpylė į ausį nuodų. Tuo pasėkoje šmėkla nori keršto už savo mirtį. Hamletas duoda priesaiką, kad atkeršys už savo tėvą. Horacijus ir Marcelas, po įvykusio pokalbio, kalba su Hamletu apie jo pokalbį su šmėklą. Jaunasis princas atsisako atskleisti ką pasakė vėlė, bei prašo, kad jie laikytų viską paslaptyje apie ką sužinojo šiąnakt.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2700 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Mantas
  • V. Šekspyras Hamletas analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
V. Šekspyras Hamletas analizė . (2017 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/v-sekspyras-hamletas-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 02:39
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo