V. Šekspyro Hamletas ištraukos analizė


Hamletas santrauka. Viljamas šekspyras hamletas. Hamleto santrauka. Skirgaila ir hamletas. Hamletas istrauka. Kuo panasus skirgaila ir hamletas. Kuo panašus hamletas ir skirgaila. V.šekspyras hamletas. V. šekspyras hamletas. Viljamas šekspyras hamletas analize.

Vienas žymiausių renesanso epochos dramaturgų viljamas šekspyras per savo gyvenimo metus sukūrė daugybę dramos kūrinių bei sonetų. Pasaulio istorijoje v. Šekspyras žinomas kaip tragedijų autorius. Šis dramaturgas savo kūriniuose parodo blogio kovą prieš gėrį, nusivilima žmogumi, bet kartų sukuria itin drasius ir garbingus charakterius. Vienas iš garsesnių šekspyro kūrinių yra „hamletas“. Tragedijoje „hamletas“ viljamas šekspyras išsako žmonių blogąsias savybes, prieš kurias stoja kovoti garbingas ir sąžiningas žmogus. Šis veikėjas yra iškalbus, neryžtingas, daug ka apmąstantis.

Pasaulio istorijoje v. Vienas iš garsesnių šekspyro kūrinių yra hamletas .

Tragedijoje hamletas viljamas šekspyras išsako žmonių blogąsias savybes, prieš kurias stoja kovoti garbingas ir sąžiningas žmogus.

Vienoje ištraukoje hamletas kalbasi su motina. Jis parodo žmogaus nuodėmes, tokias kaip susituokusių žmonių priesaikos nesilaikymas, jos sulaužymas, po kurios eina vien apgavistė ir melas. Taip yra pasielgusi gertrūda, tekėdama už kito vyro, ji sulaužė šventą priesaiką, jog mylės tik vieną žmogų, bet jai labiau rūpėjo tūrtas ir karalienės sostas. Kalbėdama karalienė yra pasimetusi, vis dar nesupranta, ką hamletas tuo nori pasakyti, koks gi tas svarbus dalykas.

Herojaus žodžiuose, atsakymas į mamos klausimą skamba garsiai, išraiškingai, jis palygina du du karalius, savo nužudytąjį tėvą ir esamą karalių. Hamletas savo tėvą apibūdina gražiai, jo kūno dalis pavadina planetomis, norėdamas parodyti, jog jis buvo pats galingiausias ne tik žemėje, bet ir visatoje, parodo savo mamai, koks jis buvo stiprus ir sumanus vyras. Būsimąji karalių hamletas apibūdina su panieka, pagieža: kulėta varpa, savo sveika brolį/ užkrėtusi nuodais. Kur jūsų akys? . Hamleto akimis karalius yra tikra nuodinga gyvatė, kuri nunuodijo jo tėvą. Jis klausia mamos pakėlęs balsą, norėdamas parodyti, atverti akis, koks ižtikrųjų šis pabaisa, kuris greičiau primina kalnų ganyklas . Tokiais herojaus žodžiais gertrūda gėdinama, parodoma jos nnesiliauja ir toliau ją gėdina, primindamas jai jos nuodėmes.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (469 žodžiai)
  • V. Šekspyro Hamletas ištraukos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
V. Šekspyro Hamletas ištraukos analizė. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/v-sekspyro-hamletas-istraukos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:52
×