V Sezemanas Kentėjimo problema


V Sezemanas Kentėjimo problema.


Kiekvieno žmogaus gyvenime yra tokių momentų, kai jaučiama kančia. Kentėjimui, skiriame daug dėmesio būtent tuo metu, kai tai vyksta, o kai jaučiamės gerai, net negalvojame kas tas kentėjimas. Anot Vosyliaus Sezemano kentėjimo problema priklauso prie tų problemų, kurios priverčia žmogų susimąstyti, o ne gimsta iš jau subrendusios ir įgijusios savarankiškumą refleksijos. Šioje esė, pateiktos Vosyliaus Sezemano mintys apie kentėjimo problemą.

Žmogus negali prasilenkti su kentėjimu. Jis lydi visą gyvenimą. <451 p.> Sezemanas kentėjimą skirsto į biologinį ir psichinį. Biologiniu atžvilgiu kentėjimas pasireiškia pirmiau. Skausmą jaučia ir aukštesnieji gyvuliai ir žmonės. Visi jie stengiasi, kaip galėdami išvengti skausmo (kentėjimo). Jei natūraliausi žmogaus poreikiai, nepatenkinami per tam tikrą laiką, tai sukelia nemalonumo jausmą – kentėjimą. Anot Vosyliaus įdomu tai, kad fizinis skausmas dažnai pasiekia didžiausią intensyvumą, įsisiūlo mūsų sąmonei, paraližiuoja mūsų veiklumą, keičia mūsų nuotaiką ir mūsų pasaulėžiūrą, net tais atvejais kai organizmui negresia tikras pavojaus. Psichiniai kentėjimai prasideda taip pat labai anksti. Jie nėra tik dabarties momentas, jie išsiplėčia ir į praeitį ir į ateitį. Žmogus sielojasi dėl to kas prarasta, gailisi ką blogo padarė ir nerimauja dėl ateities, o labiausiai bijo mirties.

Baimė mūsų gyvenime vaidina svarbų vaidmenį, nors mums taip gal ir neatrodo. Tačiau tai liudija tikėjimas, papročiai ir daugelis psichinių ligų, kurių viena iš pagrindinių priežasčių yra baimė. Baimė mirti. Manoma, kad kentėjimo problema atsiranda labai anksti ir į sąmonės dėmesio fokusą patenką anksčiau nei džiaugsmo problema. Sezemanas teigia, kad džiaugdamasis žmogus tiesiog pasiduoda džiaugsmui bei malonumui, tačiau visai nemąsto apie tai kas būtent yra tas džiaugsmas ir kokia jo priežastis. „Džiaugdamasis žmogus nereflektuoja. O susidūręs su kliūtimi trukdančia normaliai gyvenimo eigai, sustabdančia žmogaus veiklą, žmogus ima mąstyti, reflektuoti“.

  • Etika Esė
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1405 žodžiai)
  • Birutė
  • V Sezemanas Kentėjimo problema
    10 - 5 balsai (-ų)
V Sezemanas Kentėjimo problema. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/v-sezemanas-kentejimo-problema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 07:59
×