Vadovavimas (2)


Vadovavimas tai. Vadovavimas referatas.

Įvadas. Vadovavimas. Konsultacinė veikla valdyme. Rizika ir jos valdymas. Pagrindiniai motyvacijos ir motyvavimo teiginiai. Motyvacijos teorijos:apžvalga. Ankstyvieji motyvacijos požiūriai. Šiuolaikiniai motyvacijos požiūriai. Visuotinės kokybės vadyba ir poreikių teorija. Teisingumo teorija. Lyderiavimo apibrėžimas. Lyderiavimo stiliai. Formalios ir neformalios komandos. Komandų efektingumo siekimas. Efektingos komunikacijos reikšmė. Autokratinis vadovo darbo stilius. Liberalinis vadovo darbo stilius. Išvados. Literatūra. Referato tikslas- vadovavimo veiklos analizę.

Pagrindinė valdymo užduotis- numatyti trokštamą organizacijos ateitį ir vesti į tą ateitį organizaciją. Vadovai turi būti pasirengę skatinti ir remti tuos žmones, kurie tuos planus vykdo ir dirba tose struktūrose. Strateginius planus įgyvendina žmonės, dirbantys sudėtingų santykių, ilgainiui galinčių kisti, pasaulyje,tai grupės nėra automatiškai glaudūs derantys vienetai, ir gyvas informacijos srautas kartais gali būti stabdomas. Vadovavimas - tai darbų paskyrimas konkretiems vykdytojams, pastarųjų aktyvinimas, motyvavimas efektyviakvalifikuota vadyba tai nėra įsakymų,nurodymų, reikalavimų, paremtų prievarta ir instrukcijomis, taikymas,bet žmonių prigimties, socialinių procesų dėsningumų gilus pažinimas, žmonių poreikių, interesų ir lūkesčių žinojimas ir pagal tai valdomojo poveikio kontravimas ir realizavimas.

Valdymas pačia bendriausia suprantamas keli žmonių veiklos sritis, visuma atliekamų darbų, kuriais yra užtikrinamas žmonių, kuriančių vertybes, darnus ir efektyvus darbas. Valdymas, įvairios jo funkcijos susiformavo darbo pasidalijimo procese, Valdymas iš pradžių atskyrė nuo tiesioginių gamybos operacijų, o vėliau atsirado specializuoto valdymo poreikis. Valdymo funkcija – tai specializuota reguliaraus valdymo darbo dalis, besiskirianti nuo kitų savitais tikslais, procesais, veiksmais ir poveikio būdais. Vadovavimas - tai darbų paskyrimas konkretiems vykdytojams, pastarųjų aktyvinimas, motyvavimas efektyviam darbui, darant moralinį ir materialinį poveikį.

Taigi valdymo procesas paprastai prasideda tikslo iškėlimu (idėjos suformulavimu ir jos reiškimu planu, projektų, programų, sąmatų ir kt. Pavidalu) ir baigiasi praktiniu, realiu rezultatu. Tai valdymo ciklas. Valdymo struktūra – tai valdymo darbus atliekančių padalinių skaičius, jų dydis ir specializuotos forma, jų tarpusavio ryšiai, atliekamų funkcijų pobūdis.

Valdymo grandis tai savarankiškas struktūrinis padalinis, atliekantis kurią nors valdymo funkciją ,jos dalį ar kelias valdymo funkcijas. Valdymo pakopa yra tam tikro valdymo lygio grandžių visuma.

Gali būti ir taip, kad žmogus pats net nenumanė, kad kokioje nors veiklos srityje jis turi ypatingų sugebėjimų, kad jame glūdį labai vertingos potencialios galimybės ir vadovui pavyko jas aptikti, padėti jam sąmoningai suvokti jų esmę ir sudaryti sąlygas jas realizuoti.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2586 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vadovavimas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Vadovavimas (2). (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 00:32
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo