Vadovavimas bei vadovavimo stiliai projektas


Įvadas. Vadovavimas. Vadovo egesio bruožai. Vadovo funkcijos. Pagrindiniai vadovavimo stiliai. Vadovavimo stilių klasifikacija. Autoritarinis vadovavimo stilius. Demokratinis vadovavimo stilius. Liberalus vadovavimo stilius. Vadovavimo ir vadovavimo stilių tyrimo rezultatai. Vadovavimo ir vadovavimo stilių tyrimo metodika. Vadovavimo ir vadovavimo stilių apklausos Lietuvoje rezultatai. Išvados. Literatūra. Priedai. Priedas.


Vadovavimas yra labai svarbus faktorius užtikrinant darbo grupės organizacijoje veiklos efektyvumą. Bendrovių tikslų siekimas sutelkiant visus energija ir motyvacija perpildytus darbuotojus yra svarbiausia užduotis vadovui, kuris turi sugebėti gerai ir sėkmingai vadovauti. Tačiau ne viskas priklauso nuo vadovavimo, labai svarbu, jog vadovas būtų motyvuotas, kompetentingas, turėtų patirties bei žinotų kaip įkvėpti pavaldinius dirbti efektyviai. Teisingas vadovavimas yra didelė dalis siekio suvienyti visų darbuotojų tikslus, kadangi tik tada bus pasiektas bendras įmonės tikslas. Kiekvieno vadovo darbo stilius individualus, išskirtinis, nes kiekvienas asmuo yra unikalus, turi išskirtines asmenines elgesio ir būdo savybes dėl šios priežasties ir jų vadovavimas skirtingas. Tačiau didesnė darbo stiliaus dalis priklauso nuo darbuotojų veiklos rezultatų organizacijoje, kuri einant laikui tampa efektyvesne bei našesne.

Kiekvienas vadovas siekia, kad jo vadovavimas būtų sėkmingas. Dėl šios priežasties yra išskiriami trys kriterijai kuriuos reikia įvykdyti norint, kad vadovavimas būtų efektybus.

Šaltinis: sudaryta darbo autorės, remiantis BARŠAUSKIENĖ, Viktorija; ALMONAITIENĖ, Junona ir kt. Žmonių santykiai organizacijose: vadovėlis. Kaunas, 2010. 267 p. ISBN 978-995-25-888-9

Visi šie veiklos uždaviniai yra tarpusavyje susiję. Jei nepasiseka vienoje srityje, tai daro įtaką ir kitoms.Remintis komunikacijos modeliais vadovus galima išskirti į klasikinius (tradicinius) ir modernius (šiuolaikiškus). Tai pavaizduota 2 ir 3 paveiksluose.

Šaltinis: sudaryta darbo autorės, remiantis LILEIKIS, Saulius. Valdymo psichologija. Klaipėda, 2008. 122 p. ISBN 978-9955-18-338-9

Klasikinės komunikacijos modelyje vaizduojama vienpusė vertikali komunikacija. Tai reiškia, kad viską valdo ir viskas priklauso nuo vadovo. Tuo tarpu modernios komunikacijos modelyje viskas yra kitaip.

Iškilti aukštai gali vadovai , kuriuos valdo nenutrūkstantis valdžios troškimas, kurie yra pasirengę viskam, jog gautų bei pasiektų, ką yra užsibrėžę. Tačiau daugiausia pasieks tie vadovai, kurie turės aiškią viziją, padėsiančią pasiekti pačių geriausių rezultatų. Nuolatinis judėjimas pirmyn, kiūčių įveikimas, siekimas nepasiekiamo, tai yra elgesio bruožai, kurie turi būti pas kiekvieną gerą vadovaujantį asmenį. Vadovas turi mokėti savo entuziastingumu suburti darbuotojus ir visam darbui suteikti prasmę. Vadovo nuoširdumas užtveria kelią intrigom, melui ir dviveidiškumui. Elgdamasis objektyviai asmuo sugeba vertinti viską nesiremdamas prietarais ir apkalbomis. Labai dažnai vadovai patenka į situacijas, kurios reikalauja išlikti ramiam, skaidraus proto, dėl šios priežasties jie turi ugdyti savo dvasios stiprybę. Elgimasis su visais kaip su lygiais , nuoširdumas vadovui padeda sukurti artimesnius ryšius su pavaldiniais, dėl šios priežasties šie bruožai yra svarbūs norint tarpusavio supratimo bei efektyvaus darbo. Gabūs vadovai yra pasirengę nuolatos veikti, eksperimentuoti, mokytis bei semtis naujovių, kurias pritaikys darbe.

Despotai (organizaciją naudoja saviems tkslams, valdo su moralės neturinčiomis asmenybėmis);

Funkcionieriai (veda įmonę į priekį, sugeba atskirti gerus darbuotojus siekdamas efektyvaus darbo bei rezultatų visiems).

Vadovaujantis asmuo kaip auklėtojas ugdo pilietines, etines, moralines pavaldinių savybes, draugiškus santykius kolektyve, aktyvumą, tarpusavio pagalbą, sąmoningumą, nepakantumą netvarkai ir kita. Vadovas atlieka dvejopą funkciją: demagoginę (apeliuoja į asmeninius interesus) bei pedagoginę (nurodo tikslą, vertybes). Vadovavimo svarbiausia funkcija tai narių sutelkimas siekti bendrų tikslų. Šiame procese svarbiausią vaidmenį atlieka vadovas, nors pats nedalyvauja darbo procese, bet vadovauja kitiems samdomiems darbuotojams. Geras vadovas nebūtinai turi būti charizmatiškas, kartais jis yra visiškas intravertas ir labai retai prataria nors kokį žodį. Vadovaujantys asmenys yra įvairūs, skiriasi jų asmenybės, vertybės, požiūriai, stiprybės bei silpnybės.

  • Microsoft Word 110 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (4064 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktė
  • Vadovavimas bei vadovavimo stiliai projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadovavimas bei vadovavimo stiliai projektas. (2019 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimas-bei-vadovavimo-stiliai-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 14:15
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo