Vadovavimas ir motyvavimas referatas


Įvadas. Vadovavimo samprata. Vadovo vaidmuo organizacijoje. Vadovo sugebėjimai. Vadovavimo stiliai. Valdymo metodai. Motyvacija. Motyvacijos tipai ir uždaviniai. Motyvacijos tyrimų metodologinės problemos ir priemonės. Motyvacijos teorijų apžvalga. Išvados. Kontroliniai klausimai. Literatūros sąrašas.


Demokratinis vadovo darbo stilius - vadovas valdydamas įmonę apsieina be šiurkštaus spaudimo, remiasi darbuotojų sugebėjimais ir juos gerbia. Dauguma verslo klausimų sprendžiama svarstant ir tariantis. Asmeniškai priimami tik itin svarbūs sprendimai. Skatina pavaldinių iniciatyvą, savarankiškumą, siekia, kad įmonės tikslai taptų ir darbuotojų tikslais. Šis vadovavimo stilius leidžia panaudoti darbuotojų intelektualinį ir profesinį potencialą bei suteikia galimybę tobulėti. Jis neatsiribojęs nuo kolektyvo, o atvirkščiai, jaučiasi kaip bendradarbis. Šis vadovavimo stilius turi ir trūkumų: dėl kolektyviai sprendžiamų klausimų dažnai užsitęsia pasitarimai, trikdomas įmonės darbas.

Kiekvienoje įmonėje, firmos vadovas yra atsakingas už moralinį ir materialinį įmonės darbuotojų skatinimą. Įmonės vadovybė turi stengtis, kad darbuotojai atliktų visas paskirtas užduotis, didintų darbo našumą ir jaustų pasitenkinimą savo darbu. Šiuo atveju, geras pagalbininkas įmonės vadovams – motyvacijos stiprinimas.

Darbuotojų motyvavimas vadyboje vaidina svarbiausią vaidmenį, nes nuo jo priklauso personalo elgsena. Svarbiausias organizacijos vadovų uždavinys – suinteresuoti darbuotojus dirbti taip, kad būtų įgyvendinti visi organizacijos tikslai.

Skatinimas – ne tiesioginis poveikis darbuotojui, naudojant motyvavimo priemones, per išorinę aplinką, skatinti jį tinkamai elgtis.

Įmonei naudinga motyvuoti darbuotojus, nes tada darbuotojai noriai dirba, didžiuojasi savo darbu, neturi neigiamo požiūrio į įmonę ir vadovybę, yra atsidavę darbui. Įmonė, kuri motyvuoja savo darbuotojus, gali:

Turi didesnę tikimybę, kad visos idėjos ir tikslai bus įgyvendinti.

išsiaiškinti darbuotojų poreikius ir pagal juos suskirstyti darbuotojus į grupes;

Fiziologiniams poreikiams tenkinti: atlyginimo skyrimas, vasarą įrengti oro kondicionierių, žiemą – krosnelę.

Saviraiškos poreikiams tenkinti:  sudėtingų ir svarbių darbų skyrimas, suteikti galimybę pasireikšti darbuotojų kūrybingumui, paaukštinimo ir mokymosi galimybė.

H. Fayol išskyrė ir suformulavo šias vadovavimo funkcijas: numatymas, organizavimas, vadovavimas, koordinavimas, kontrolė. Psichologas Kurtas Levinas išskyrė tris valdymo tipus: autoritarinis, demokratinis, liberalusis.

Kokį poveikį žmogui turi pirmieji du ir trečiasis motyvacijos tipai?

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2085 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Vadovavimas ir motyvavimas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Vadovavimas ir motyvavimas referatas. (2016 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimas-ir-motyvavimas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 20:37
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo