Vadovavimas organizacijoje


Vadovavimo aktualumas. Vadovavimas x įmonei. Vadovavimas x imoneje. Vadovavimas darbai organizacijoje. Imones veiklos vadovavimas. Temos aktualumas vadovavimas. Mokslinis vadovavimas. Referatas vadovavimas. Temos aktualumas. Darbo aktualumas vadovavimas.

Įvadas. Vadovavimo organizacijoje teoriniai ypatumai. Vadovavimo sampratos analizė. Vadovavimo stilių analizė. Motyvacija ir vadovavimas. Komunikacijos procesas organizacijoje. Vadovavimo „arlanga wood“ analizė. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūra. Priedai.

Temos aktualumas. Spartūs verslo aplinkos pokyčiai siejasi su organizacijų valdymo tobulinimu, vadovų asmeninių ir dalykinių savybių ugdymu. Dėl aplinkos pokyčių kintantys vadovų asmeninių ir dalykinių savybių reikalavimai sąlygoja nepakankamą organizacijų valdymo veiklų efektyvumą. Originaliai mąstantis, naujoves propaguojantis vadovas sutelkia žmones siekti bendro tikslo ir ieškoti vizijos įgyvendinimo būdų.

Vadovavimas pastebimas daugelyje organizacijos veiklos sričių. Vadovą teigiamai vertinantys darbuotojai ne tik geriau atlieka jiems pavestas užduotis, bet ir yra labiau patenkinti savo darbo vertinimo principais ir procedūromis. Komunikacija įmonėje yra kur kas įtaigesnė, kai žinios perduodamos ne tik per masines priemones, bet ir yra nuolat kiekvieno lygmens vadovų patvirtinamos individualiuose susitikimuose. Taigi vadovavimas apima ne tik darbuotojų veiklos organizavimą ir priežiūrą, bet ir darbuotojų motyvavimo priemonių parinkimą, lankstumą, sprendžiant konfliktines situacijas organizacijoje, organizacijos darbuotojų sutelktumą, atliekant komandines užduotis bei organizuojant komunikacijos procesą organizacijoje. Tam tikras vadovavimas pavaldiniams daro skirtingą įtaką visai veiklai, kadangi optimalus darbų paskirstymas ir vykdymas lemia veiklos veiksmingumą.

Tyrimo problema – vadovai, vieni iš organizacijos darbuotojų, turi didžiausią atsakomybę už organizacijos sėkmingą veiklą. Vienas iš pagrindinių veiksnių, nuo kurių priklauso sėkminga veikla, yra personalas. Įmonės gerovė priklauso nuo įmonėje dirbančių žmonių, nes ją kuria žmonės, pasinaudodami savo žiniomis, kvalifikacija, sugebėjimais, intuicija. Organizacija gali išsilaikyti rinkoje tik tuo atveju, jei jos vadovai turi strateginio mąstymo viziją, personalo planavimo, paruošimo, įvertinimo sistemas. Šios problemos aktualumas sąlygojo darbui pas tyrimo metodai: mokslinės literatūros lyginvadovavimas – darbuotojų skatinimas, motyvavimas siekti tam tikro tikslo, nukreipimas reikiama linkme, siekiant, kad jie atliktų būtinas užduotis, laikantis atitinkamo vadovavimo stiliaus, naudojant įvairias poveikio formas, valdymo būdus, metodus. Vadovavimas, visų pirma, pasireiškia vienų žmonių įtaka kitiems žmonėms. Čia yra svarbu žinoti, kuo remdamiesi vadovai daro įtaką pavaldiniams.

  • Microsoft Word 94 KB
  • 2010 m.
  • 25 puslapiai (5695 žodžiai)
  • Universitetas
  • Zaajkav
  • Vadovavimas organizacijoje
    8.5 - 2 balsai (-ų)
Vadovavimas organizacijoje. (2010 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimas-organizacijoje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 19:19
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo