Vadovavimas pristatymas


Vadovavimas. VADYBOS FUNKCIJOS planavimas organizavimas vadovavimas kontrolė. Vadovavimas- tai ypatinga veikla. Vadovavimas. Reikalingas tam, kad pavaldiniai vykdytų jiems duotus. VADOVAUTI reiškia organizuoti žmonių veiklą. Kai kurios patrauklaus vadovo savybės Asmeninis įvaizdis Elgesys.Vadovavimo stiliai.. Nėra vieno geriausio vadovavimo stiliaus. Žmonės patraukliems lyderiams paklūsta daug neklausinėdami. Nė viena iš. Vadovavimo stilius – tai vadovo poveikio bendradarbiams būdas.Vadovavimo stilius.. VADOVAVIMO STILIUS yra įprasta vadovo elgesio su pavaldiniu maniera. Efektyviausias vadovavimo stilius yra orientuotas į realybę. Geriausi rezultatai pasiekiami ne priverčiant kitus ką nors daryti. Norint įkvėpti kitus, reikia susitelkti ne į problemas. Komandos narys. Leisti darbuotojui pajusti, kad jis yra svarbi organizacijos sėkmės dalis. Autokratinis. Autokratinis. Stipri valdymo centralizacija, vienvaldiškumas bendradarbiai įdomūs tik tiek. “Pavaldiniai neatsakingi ir neorganizuoti. Pasitarimai ir susirinkimai formalūs. Vadovas dirba daug, daug dirbti reikalauja ir iš pavaldinių net ir po darbo. Su pavaldiniais grubus, nemandagus. Geranoriškas autokratas - korektiškas. Autokratinis valdymo stilius dažnai yra nepakankamos kompetencijos priedanga. Demokratinis. Demokratinis. DEMOKRATAS remiasi aukštesnio lygio poreikiais. Valdžios pasidalijimas pavaldinių nuomonė svarbi priimant sprendimus dauguma klausimų sprendžiami kolegialiai. Skatinama darbuotojų iniciatyva. Nebijo pripažinti savo klaidų konstruktyviai reaguoja į kritiką pastebi pavaldinių darbo rezultatus. TRŪKUMAI kartais nukenčia. Liberalusis. LIBERALUS VADOVAS pasižymi minimaliu dalyvavimu priimant sprendimus. Minimalus vadovo. Pavaldiniai kelia. Pabrėžtinai mandagus, geranoriškas su pavaldiniais. Vadovas neturi polinkio organizaciniam darbui. Į GAMYBĄ ir į žmogų orientuotas vadovavimas. Į GAMYBĄ orientuotas. Į ŽMOGŲ orientuoto vadovo pirmasis rūpestis yra žmogus. VADOVAS akcentuoja savitarpio pagalbą. R. Leikartas padarė išvadą, kad vadovavimo stilius neišvengiamai orientuotas arba į gamybą. Charizmatinis vadovavimo stilius.Vadovavimo teorijos.. CHARIZMA – graikų kalbos žodis, reiškiantis gabumą, talentą. Asmens spinduliavimo jėga vadovui duota išskirtinė dievo dovana veikti bendradarbius. Charizmatiniams vadovui būdingas sugebėjimas užkrėsti kitus savo energija. Patriarchalinis vadovavimo stilius. Šį stilių galima palyginti su valdymu šeimoje.

VADOVAVIMAS reikalingas tam, kad pavaldiniai vykdytų jiems duotusįgaliojimus ir spręstų nurodytus uždavinius.

Kai kurios patrauklaus vadovo savybės: Asmeninis įvaizdis Elgesys, sukeliantis pasitikėjimą Sugebėjimas įkvėpti Poreikis daryti įtaką kitiems Komunikabilumas Netradicinis elgesys.

Norint įkvėpti kitus, reikia susitelkti ne į problemas, o į sprendimus.

Komandos narys, kolega ir niekada pavaldinys ar samdinys Organizacijoje nėra „svarbių“ ir „nesvarbių“ darbuotojų.

Stipri valdymo centralizacija, vienvaldiškumas bendradarbiai įdomūs tik tiek, kiek jie yra naudingi vadovas mano esąs protingesnis už pavaldinį, reikalauja paklusnumo, besąlygiško užduočių vykdymo.

Pasitarimai ir susirinkimai formalūs, klausimai jau išspręsti dominuoja formalus požiūris į darbą, pasyvumas, susiskaldymas, nepasitikėjimas vienų kitais materialinis skatinimas ir nuobaudos geriausias būdas siekti gerų rezultatų.

Geranoriškas autokratas - korektiškas, atidžiai išklausantis savo pavaldinius, tačiau visiškai ignoruojantis jų nuomonę, kai priimami konkretūs sprendimai.

Autokratinis valdymo stilius dažnai yra nepakankamos kompetencijos priedanga.

DEMOKRATAS remiasi aukštesnio lygio poreikiais. Didelė įgaliojimų decentralizacija, paskirstoma atsakomybė PAVALDINIAI aktyviai dalyvauja priimant sprendimus ir turi didelę laisvę atlikdami užduotis.

Skatinama darbuotojų iniciatyva, savarankiškumas kontroliuojami darbo rezultatai - ne eiga nurodymai patarimų ar pasiūlymų forma.

TRŪKUMAI: kartais nukenčia sprendimų operatyvumas vadovas dėl netinkamo sprendimo kaltę gali primesti kolektyvui užsitęsia sprendimų priėmimas.

Minimalus vadovo kišimasis į pavaldinių veiklą atsargiai priima sprendimus nurodymai labiau primena prašymus vadovas mažai aktyvus, nenuoseklus, lengvai paveikiamas.

Šį stilių galima palyginti su valdymu šeimoje, remiantis tėvų autoritetu. Galimas nebent mažose įmonėse.

  • MS PowerPoint 125 KB
  • 2016 m.
  • 51 puslapis (1031 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Vadovavimas pristatymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Vadovavimas pristatymas. (2014 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimas-pristatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 11:28
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo