Vadovavimas referatas (2)


Įvadas. Vadovavimo samprata. Vadovavimo stiliai. Sėkingo vadovavimo požiūris. Vadovavimo veiksniai. Valdymo stiliai. Valdymo stilių koncepcija. Išvados. Literatūra.


Demokratinio vadovo stilių McGregoras pavadino teorija „Y“ kuri tvirtina, kad:

Demokratinio vadovo stilių D. McGregor pavadino teorija „Y“, kuri tvirtina, kad esant

Šaltinis: Šaltinis: Žilinskas, V., Martinkus, B., Staleronka, A. (2004). Verslo vadybos pradmenys. Kaunas:

Elgsenos požiūriu vadovavimo efektyvumas nusakomas vadovomaniera, elgsena pavaldinių atžvilgiu. Buvo bandoma rasti unikalių dalykų efektyvių lyderių elgsenoje. Mokslininkai tikėjosi, jog jei elgesio požiūrio tyrimai bus sėkmingi, taiįrodys, kadžmones galima būtų išmokyti tapti vadovais (sukurti ugdymo programas, elgesio normas ir pan.), o tai reikštų neribotą efektyvių lyderių skaičių.

Kognityviniu požiūriu buvo bandomaįrodyti, kad vadovavimoefektyvumas turi situacinį charakterį (skirtingose situacijose reikalingos skirtingos žinios, sugebėjimai ir savybės, todėl vadovui svarbu iš pradžių įvertinti situaciją, o po to veikti), t.y.buvoįrodyta, jog vadovavimo efektyvumui turiįtakos ir papildomi veiksniai, t.y. pavaldinių poreikiai ir asmeninės savybės, užduoties charakteris, aplinkos reikalavimai, poveikis bei turimavadovo informacija. Kitais žodžiais tariant, sėkmingo vadovavimo pagrindas – vadovų sugebėjimas įvertinti situacijąir priimti sprendimus.

Yra trys esminiai komponentai, nuo kurių priklauso sėkmingas vadovavimas bei jo sėkmė:

/Šaltinis: E. Butkevičienė ir kt., 2009. Lyderystės raiška Lietuvos valstybės tarnyboje.

t.y. ir lyderio savybės ir personalas ir situacija yra svarbūs vadovavimo sėkmei, o esant daugybei valdymo situacijų gali dominuoti bet kuris iš šių veiksnių.

Visi žmonės yra skirtingi, todėl ir kiekvieno pavaldinio reakcija į vadovo veiksmus gali būti skirtinga. Vadovo santykių su pavaldiniais sėkmei gali turėti įtakos:

Kokia valdymo stiliaus esmė? Valdymo sistemoje galima išskirti du pagrindinius lygius:

− Geriausiai sekėsi vadovams, kurie rėmėsi Y 2 teorijos metodais; jų padaliniai buvo efektyviausi iškeliant tikslus

Yra trys esminiai komponentai, nuo kurių priklauso sėkmingas vadovavimas bei jo sėkmė: Lyderis, situacija darbo grupė.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2513 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ineta
  • Vadovavimas referatas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadovavimas referatas (2). (2016 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimas-referatas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 02:57
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo