Vadovavimo etika ir etiketas


Vadovavimo etika ir etiketas. Sąvokos. Etika (graik. ethos - įprotis, charakteris, elgesys) - tai mokslo sritis. Vadovavimo etika. Vadovavimo etika – tai etikos sritis. Neetiški vadovo elgesio pavyzdžiai. Kyšininkavimas Apgavystė Priekabiavimas Patentų ir autorystės. Esminis vadovavimo etikos bruožas yra pusiausvyros. tarp etiško elgesio. ir pelningos veiklos išlaikymas. Pagrindinės verslininko etiškos veiklos nuostatos (D. Vyšniauskienė ir kt. , 2002). Verslas neturi skaudinti. Etikos taisyklių vadovams. (D. Vyšniauskienė ir kt. , 2002). Nauda ir moralė – neužmiršti moralės normų, siekiant naudos verslui. Etiškas vadovas. Turėtų kurti etišką organizacijos kultūrą ir aplinką. Socialinės atsakomybės lygmenys. Vadovavimo etiketas ir jo pavyzdžiai. Tvarkinga, švari, profesionali vadovo išvaizda ir apranga Geros manieros ir kūno kalba Elgesys. „Neišmokus gerų manierų neįmanoma padaryti karjeros“, – Arminas Lydeka. Išvados. Gerai perprasti verslo etiką ir etiketą.


Kyšininkavimas Apgavystė Priekabiavimas Patentų ir autorystės teisių pažeidimai Pateikiama melaginga informacija Diskriminacija Pavojingos darbo sąlygos Nekokybiškas produktas Nesąžiningas kainų kėlimas Įsipareigojimų nevykdymas Nepakankamas darbuotojų įvertinimas Išnaudojimas Nekultūringas, neetiškas bendravimas.

Esminis vadovavimo etikos bruožas yra pusiausvyros tarp etiško elgesioir pelningos veiklos išlaikymas.

Pagrindinės verslininko etiškos veiklos nuostatos (D.Vyšniauskienė ir kt., 2002):.

13 etikos taisyklių vadovams (D. Vyšniauskienė ir kt., 2002).

Nauda ir moralė – neužmiršti moralės normų, siekiant naudos verslui. Pažadų laikymasis. Mandagus itartinų pasiūlymų atmetimas. Kuklumas – vengti būvimo pernelyg pasitikinčiu savimi. Pasimetimas – labiausiai verslininką kompromituoja jo pasimetimas. Kitų nuomonės vertinimas – verta išklausyti ir kitų nuomonę, kadangi savoji gali būti ne visada optimali. Nesėkmių analizė - nepalikti kruopščiai neišanalizavus nei vienos nesėkmės, nei vienos kam nors padarytos moralinės žalos. Neverbalinis bendravimas – bendraujant su žmonėmis stengtis suvokti tai, kas neišsakyta žodžiais. Trys ,,ne“ – nesinervinti, nesiblaškyti, napasimesti. Pakantumas žmonių trūkumams. Įžeidimas – atsiminti, kad žmogų galima įžeisti net to nenorint. Kategoriškumas - vengti pokalbyje kategoriško, savimi patenkinto ir pasipūteliško tono, kuris liudija apie nepagarbą aplinkiniams. Pažeminimas – vengti savo veikloje neteisingumo ir kito asmens orumo pažeminimo.

Turėtų kurti etišką organizacijos kultūrą ir aplinką, vienyti žmones ir kurti jų bendrą vertybinę sistemą, organizuoti etišką bendravimą sistemos viduje, kurti palankią psichologinę atmosferą, kontroliuoti ir valdyti konfliktus, išlikti sąžiningas ir moralus.

  • MS PowerPoint 526 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (799 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • Vadovavimo etika ir etiketas
    10 - 2 balsai (-ų)
Vadovavimo etika ir etiketas. (2019 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-etika-ir-etiketas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 16:53
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo