Vadovavimo įtaka darbuotojų motyvacijai



Nepatenkintas poreikis sukelia įtampą, kuri skatina tam tikras žmogaus paskatas. Šios paskatos sužadina konkrečius tikslus, kurie, jei igyvendindami, patenkina poreikį ir sumažina įtampą.
Suinteresuoti darbuotojai išgyvena įtampos būseną. Kad sumažintų šią įtampa, jie užsiima tam tikra veikla. Juo didesnė įtampa, juo intensyvesnė veikla reikalinga šiai įtampai sumažinti. Todėl, kai matome darbuotojus itin pasinėrusius į kokią nors veiklą, galime padaryti išvadą, kad juos skatina troškimas pasiekti kažkokį tikslą, kurį jie vertina.
Darbo objektas: motyvavimas-tai elgesio proceso dalis, reiškianti poveikio žmomių elgesiui darymą. Jis pagrįstas žiniomis apie tai tai, kas verčia žmones tiksėti‘‘. Motyvacija visuotinai primta laikyti geru dalyku. Turbut neteko girdėti motyvacija laikant neigiamų bruožų. Mus auklėja ivairi aplinka mokykla,bažnyčią, šeimą, darbas, sportas, kuri tiesiog neisivaizduojama be motyvacijos. Kuriami, ir jose dalyvaujant atmestinai, nesvengiamai patirtume nepasisekima arba minimalu rezultata. Žinoma motyvacijai taip pat svarbus tokie veiksniai kaip sugebejimai, ištekliai, ir salygos, kuriomis tai atliekama.
Motyvacija nera pastovi busena, taigi ja nuolat reikia periodiškai papildyti, ji tarsi ugnis kuria nuolat reikia kurstyti ir neleisti jai užgesti, tinkamomis priemonėmis ja skatinant, galima pasiekti stulbinamu rezultatu, tačiau tam modelio nėra. Esti ivairių priemonių kuriuos gali buti veiksmingos esant ivairiom aplinkybėm, bet nepasitvirtinti susikloscius priešingom situacijom. Taigi saktinimo budus reikia parinkti atsisžvelgus i daugporeikių hierarchijos teorija. Fiziologiniai poreikiai: alkis, troškulys, būsto, sekso ir kiti. Pagarbos poreikiai: vidiniai veiksniai, tokie kaip savigarba, autonomiškumas bei sėkmė, ir išoriniai, tokie kaip statusas, pripažinimas ir dėmesys.
Savirealizacijos poreikis: siekimas tapti tuo, kuo žmogus paj. Kadangi darbuotojai nekenčia darbo, juos reikia versti, kontroliuoti ir gąsdinti bausmėmis, kas būtų pasiekti pageidaujami tikslai. Dauguma darbuotojų iš visų su darbu susijusių veiksnių labiausiai vertina saugumą ir per daug nesistengia ko nors sidaugelis žmonių turi gebėjimą priimti nošeštajame dešimkmeti buvo suformuluotos šios trys konkrečios anktyvosios motyvacijos teorijos. Kurios nors dabar ir smarkiai puolamos bei abejojama jų pagristumu, tikriausiai vis dar geriausiai paaiškina darbuotojų motyvaciją.