Vadovavimo įtaka darbuotojų motyvacijai


Vadovavimo stiliaus itaka darbuotoju motyvacijai. Motyvacija tai noras o motyvavimas tai poveikis. Darbuotoju poveikis. Vadovavimo darbuotojams. Vadovavimas motyvavimas. Pasiekimo motyvacijos modelis. Vadovavimo stiliai ir darbuotoju motyvacija. Vadovavimo stiliu poveikis motyvacijai. Motyvacijos itaka darbuotoju veiklai. Valdymo stilių įtaka darbuotojų motyvacijai.

Motyvacija-ja galime apibrėžti,remdamiesi tam tikromis išorinio elgesio sąvokomis. Suinteresuoti žmonės labiau stengiasi pasiekti geresnių veiklos rezultatų nei nesuinteresuoti. Tačiau šitoks apibėžimas yra realiatyvus ir mažai ką pasako. Kur kas vaizdžiau, tačiau ne taip konkrečiai būtų pasakyti, kad motyvacija yra noras kažką padaryti ir jį lemia veiksmo galimybė patenkinti poreikį. Mūsų terminologijoje poreikis reiškia fiziologinį ar psichologiną deficitą, dėl kurio tam tikri rezultatai ir atrodo patrauklūs. Įvadas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Motyvacijos teorijos. Dviejų veiksnių teorija. Motyvacijos veiksniai. Poreikių hierarhijos teorija. Teorija x ir teorija y. Dviejų veiksnių teorija. Motyvavimo priemonės. Pasiekimo motyvacijos modelis. Vienijimo motyvacinis modelis. Kompetencijos motyvacijos modelis. Valdžios motyvacinis modelis. Motyvacija kolektyve. Išvados.

Nepatenkintas poreikis sukelia įtampą, kuri skatina tam tikras žmogaus paskatas. Šios paskatos sužadina konkrečius tikslus, kurie, jei igyvendindami, patenkina poreikį ir sumažina įtampą.

Suinteresuoti darbuotojai išgyvena įtampos būseną. Kad sumažintų šią įtampa, jie užsiima tam tikra veikla. Juo didesnė įtampa, juo intensyvesnė veikla reikalinga šiai įtampai sumažinti. Todėl, kai matome darbuotojus itin pasinėrusius į kokią nors veiklą, galime padaryti išvadą, kad juos skatina troškimas pasiekti kažkokį tikslą, kurį jie vertina.

Darbo objektas: motyvavimas-tai elgesio proceso dalis, reiškianti poveikio žmomių elgesiui darymą. Jis pagrįstas žiniomis apie tai tai, kas verčia žmones tiksėti‘‘. Motyvacija visuotinai primta laikyti geru dalyku. Turbut neteko girdėti motyvacija laikant neigiamų bruožų. Mus auklėja ivairi aplinka mokykla,bažnyčią, šeimą, darbas, sportas, kuri tiesiog neisivaizduojama be motyvacijos. Kuriami, ir jose dalyvaujant atmestinai, nesvengiamai patirtume nepasisekima arba minimalu rezultata. Žinoma motyvacijai taip pat svarbus tokie veiksniai kaip sugebejimai, ištekliai, ir salygos, kuriomis tai atliekama.

Motyvacija nera pastovi busena, taigi ja nuolat reikia periodiškai papildyti, ji tarsi ugnis kuria nuolat reikia kurstyti ir neleisti jai užgesti, tinkamomis priemonėmis ja skatinant, galima pasiekti stulbinamu rezultatu, tačiau tam modelio nėra. Esti ivairių priemonių kuriuos gali buti veiksmingos esant ivairiom aplinkybėm, bet nepasitvirtinti susikloscius priešingom situacijom. Taigi saktinimo budus reikia parinkti atsisžvelgus i daugporeikių hierarchijos teorija. Fiziologiniai poreikiai: alkis, troškulys, būsto, sekso ir kiti. Pagarbos poreikiai: vidiniai veiksniai, tokie kaip savigarba, autonomiškumas bei sėkmė, ir išoriniai, tokie kaip statusas, pripažinimas ir dėmesys.

Savirealizacijos poreikis: siekimas tapti tuo, kuo žmogus paj. Kadangi darbuotojai nekenčia darbo, juos reikia versti, kontroliuoti ir gąsdinti bausmėmis, kas būtų pasiekti pageidaujami tikslai. Dauguma darbuotojų iš visų su darbu susijusių veiksnių labiausiai vertina saugumą ir per daug nesistengia ko nors sidaugelis žmonių turi gebėjimą priimti nošeštajame dešimkmeti buvo suformuluotos šios trys konkrečios anktyvosios motyvacijos teorijos. Kurios nors dabar ir smarkiai puolamos bei abejojama jų pagristumu, tikriausiai vis dar geriausiai paaiškina darbuotojų motyvaciją.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (2767 žodžiai)
  • Mokykla
  • Paulius
  • Vadovavimo įtaka darbuotojų motyvacijai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vadovavimo įtaka darbuotojų motyvacijai. (2010 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-itaka-darbuotoju-motyvacijai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 12:19
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo