Vadovavimo psichologija


Vadovavimo stiliai psichologija. Vadovavimo psichologija referatas. Psichologijos referatas vadovavimas. Pozityviosios psichologijos referatai. Vadovavimo psichologija konspektas.

Vadyba – tai secifinė darbinės veiklos rūšis, susiformavusi darbo pasidalijimo procese, pradėjus žmonėms burtis į bendro tikslo siekiančias grupes. Vadovavimas remiasi formalios jėgos pozicija, turinčia įtakos žmonėms, o lyderiavimas kyla iš socialinės įtakos proceso. Asmenybės tipologija. Poreikiai. Grupė – nuo sąlyginės iki darnios komandos.

[vadovavimas ir lyderiavimas iš esmės skiriasi, bet žmogus gali būti ir formalus vadovas ir turėti lyderiavimo savybių. Kitaip tariant lyderiavimas yra apsprendžiamas žmogaus savybių. Taip pat jis gali būti ir kaip procesas, o tai yra nepriverstinės įtakos naudojimas, bandant kreipti ar koordinuoti grupės veiklą, kad būtų pasiektas tikslas. Lyderiavimas kaip savybė – tai charakteristikų, kurios yra priskiriamos kam nors, kas suvokia galįs panaudoti tokią įtaką sėkmingai, rinkinys. ].

[ kintant ekonominei situacijai ir jai esant gan nestabiliavadybininko pagrindinė f-ja – sklandi veikla; jie yra skiriami, turi nurodytus veiklos tiksluvadovauti – reiškia organizuoti žmonių veiklą organizacijos tikslams pasiekti bei sukurti tos veiklos sėkmės s[vadovas gali būti nominalus (be realios valdžios), lyderis, bendrautojas [tai tam tikras asmenybių skirstymas, kuris padeda išskirti tam tikras psichologines grupes. Bet tai jokiu būdu nereiškia atskiro žmogaus unikalumo paneigimo. Net ir toksuderinti pavaldinio galimybes su jam keliamais reikalavimais, atsižvelgialanksčiau (kantriau) reaguoti į tai, jog kai kurie žmonės negali darbų baigti laiku (įvertinti atskirų tipų nevienodą laiko suvokimą).

Geriau pažinti save ir adekvačiau įvertinti savo privalumus bei trūkumus organizuojant poveikį pavaldiniams.

[taigi vadovas turi būti gerai išstudijavęs asmenybės tipologijas, nes tai padeda tiek paskirstyti personalo bei komandos darbą, tiek suburti efektyviausiai dirbančią [įvairios studijų mokyklos skirtingai sprendžia individo poreikius. Individai siekia tikslų įvairiais elgesio būdais, tačiau jų elgesį lemia panašios priežastys – aktyvumo, veiklos šaltiniai yra poreikiai. Todel vadovas turėtų stengtis tuos poreikius patenkinti, tokiu būdu individui atėjus į organizaciją, yra labai svarbu suderinti organizacijos tikslus, lūkesčius, faktinius resursus su kiekvieno darbuotojo l[ būtina, kad žmogus jaustųsi ir laikytu save grupės nariu – kaip tik tai vadovas ir turi užtikrinti, kad darbuotojas jaustųsi gerai. Bendriems veiksmams budingos dvi ypatybės: darbo pasidalijimas ir lanksti koordina[ Kiekvienas asmuo patrauklus kitiems, kad nereikėtų įsivaizduoti idelios grupės,[ bendradarbiavimo akcentai ir geri santykiai padėtų greičiau vykdyti užduotis ir netrikdytų bendravimo ].

[ kai visos minėtų ypatybių pozityvios, grupėje susiformuoja mažorinis psichologinis klimatas, tvyro palanki psichologinė atmosfera. ].

Kuo žmogus laikomas, tuo ilgainiui ir tampa. Žmonės dažnniausiai elgiasi taip, ko kiti iš jų laukia.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (715 žodžiai)
  • Larisa
  • Vadovavimo psichologija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vadovavimo psichologija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-psichologija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 16:11
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo