Vadovavimo stiliai (2)


Vadovavimo stiliai. Vadovavimo stilius, kaip sąvoką apibrėžia daugelis autorių. Vadovavimo stiliai būna labai įvairūs, vieni autoriai išskiria vienokius tradicinius stilius, o kiti autoriai kitokius. Autokratinio, demokratinio, liberalinio vadovavimo stilių bruožai. Biurokratinis vadovavimo stilius. Patriarchalinis vadovavimo stilius. Dažniausiai vadovai pasirenka savo stilių. Apibendrinant galima teigti.


Vadovavimo stiliai būna labai įvairūs, vieni autoriai išskiria vienokius tradicinius stilius, o kiti autoriai kitokius.

Šiuo atveju Černienė, Neverauskas (2013), Martinkus, Stoškus, Beržinskienė (2010), kaip tradicinius ir žinomiausius stilius išskiria – autokratinį, patriarchalinį, charizmatinį, biurokratinį.

Pasak Bakanausko, Bakanauskienės (2011), Juozaitienė L., Staponkienė J. (2002), labiausiai vyraujantys stiliai yra autokratinis, demokratinis ir liberaluis.

Sudaryta remiantis šaltiniais: Bakanauskas A., Bakanauskienė I. ir kt. (2011)

Analizuojant šių trijų stilių bruožus galima teigti, kad kiekvienoje situacijoje nėra vienintelės ir geriausios taktikos – tinka daugelis taktikų tam tikrose situacijose, tik vienos gali sąlygoti geresnius rezultatus, kitos – prastesnius. Anot Bakanausko A., Bakanauskienės I. ir kt. (2011) šie stiliai grynu pavidalu yra retai, jie įgauna mišrią forma, kai susimaišo autokratinis – demokratinis, liberalusis – autokratinis, demokratinis – liberalusis, demokratinis – autokratinis, liberalusis – demokratinis, autokratinis – liberalusis. Dažniausiai vadovai sugeba suderinti teigiamas vieno stiliaus savybes su kito stiliaus teigiamomis savybėmis ir taip veikti ypatingomis situacijomis.

Be šių trijų vadovavimo stilių yra naudojami ir šie patriarchalinis, charizmatinis, biurokratinis vadovavimo stiliai.

Dažniausiai vadovai pasirenka savo stilių, tam tikrą taktiką vadovavime ir remiasi ja nuolatos atsižvelgdami į situaciją. Galbūt vienos ar kitos taktikos pasirinkimą sąlygojo kažkada pasiekti geri rezultatai. Priimdamas sprendimą, vadovas turi nuspręsti, kaip elgtis su aplinkiniais asmenimis – aukštesniais vadovais, darbuotojais, vartotojais ar konkurentais

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (957 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Vadovavimo stiliai (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Vadovavimo stiliai (2). (2017 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-stiliai-2.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 20:05
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo