Vadovavimo stiliai ir jų specifika referatas


Įvadas. Vadovavimo stiliai ir jų specifika. Autokratinis vadovavimo būdas. Liberalinis vadovavimo būdas. Demokratinis vadovavimo būdas. Vadovavimo stilių derinimas. Darbuotojų motyvacija. Manipuliacija darbuotojais. J. Conger ir N. Kanungo pateiktas charizmatinio vadovavimo modelis. Vroom ir F. Yetton (1973) sprendimų priėmimo modelis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šio darbo tikslas pateikti pagrindinius bei pačius įdomiausius, pelningiausius vadovavimo stilius, apibūdinti jų specifiką, analizuoti juos bei padaryti išvadą, kuris vadovavimo stilius yra populiariausias Lietuvoje ir kuris vadovavimo būdas yra pats pelningiausias.

Vadovavimas – vienas sudėtingiausių visų institucijų vadovo veiklos funkcija. Vadovas privalo atskirus, dažniausiai turinčius skirtingus įsitikinimus, mąstymą, prioritetus, darbuotojus sutelkti vienam tikslui bei paversti juos efektyviai ir tikslingai dirbančia grupe. Kiekvieno, atsakingo už kitus žmones, vadovavimo stilius yra skirtingas bei priklauso nuo vadovo motyvų ir vertybių, tačiau geras vadovas privalo puikiai mokėti motyvuoti, nuteikti ir priversti patikėti pergale, tačiau nepamiršti, kad pergalė seka po daugybės pralaimėjimų. Vadovavimas, tai menas suteikti žmonėms tai ko jiems reikia ir ko jie nori, tuo pačiu metu gaunant tai, ko vadovui reikia ir ko jis nori. Vadovas ir įtaka – du neatskiriami „partneriai“ , todėl vadovas negali būti puikiu vadovu be įtakos bei tuo pačiu įtaka gali būti iš pašalinės aplinkos.

Vadovavimas, tai atskiro vadovo menas, todėl kiekvienas vadovas gali pasirinkti kaip jis nori vadovauti, kaip motyvuoti darbuotojus, kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų. Šiuo atveju egzistuoja daugybė vadovavimo stilių, tačiau juos visus galima suskirstyti į kelias grupes: autokratinius, liberalinius ir demokratinius valdymo stilius.

Autokratinis vadovas – tai vadovas, kurį galima vadinti „pesimistiniu vadovu“, kuris mano, jog jo darbuotojai yra tinginiai, kad jie nenori dirbti bei visais būdais bando išsisukti nuo darbo, atsakomybės. Šie vadovai stengiasi labai kontroliuoti savo darbuotojus, kartais net įbauginti, grasinti, daryti psichologinį spaudimą, kad būtų kokybiškai atliktas darbas. Vadovas autokratas dažniausiai prisiima daugybę įgaliojimų ir neduoda darbuotojams laisvės priimant sprendimus. Šiems vadovams yra būtina išlaikyti savo išpuoselėtą reputaciją, kad niekas jos pavaldinys jos nepamintų ir nesugriautų. Taip pat šis vadovas dažniausiai apie padėtį įmonėje darbuotojų neinformuoja, nesupažindina su firmos vizija, nesuformuoja lankstaus požiūrio į darbą, į atliekamus sprendimus, skatina nepasitikėjimą bei priešiškumą. Prie tokio vadovavimo stiliaus dalis darbuotojų prisitaiko, dalis protestuoja prieš vadovo nepagarbą, atliekamą metodiką. Autokratai laikosi nuostatos, kad nuobaudos – geriausias būdas gauti norimą rezultatą iš darbuotojų, tačiau dažniausiai reikalavimai būna už apibrėžto darbo normų. Anot prof. Romualdo Razausko, toks vadovas dažnai sako: „Jūsų pareiga tai atlikti, aš jums už tai moku“.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2385 žodžiai)
  • Universitetas
  • Artūras
  • Vadovavimo stiliai ir jų specifika referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vadovavimo stiliai ir jų specifika referatas. (2015 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-stiliai-ir-ju-specifika-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 00:31
×