Vadovavimo stiliai ir jų specifika


Paveikslėlių sąrašas. Įvadas. Vadovavimo stilius. Tradiciniai vadovavimo stiliai. Charizmatinis vadovavimo stilius. Patriarchalinis vadovavimo stilius. Autokratinis vadovavimo stilius. Biurokratinis vadovavimo stilius. Šiuolaikiniai vadovavimo stiliai. Kooperatinis (demokratiškas) vadovavimo stilius. Liberalusis vadovavimo stilius. Vadovavimo stilių deriniai, juos lemiantys veiksniai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šio darbo tikslas išanalizuoti vadovavimo stilius ir vadovo asmeninius bruožus teoriniame lygmenyje. Darbo uždavinys susipažinti su tradicinių ir naujųjų valdymo stilių klasifikacija; išanalizuoti situacinį požiūrį į vadovavimą.

Iki šiol nėra vieningos vadovavimo stilių klasifikacijos, tačiau juos galima apibendrinti, išskiriant keletą skirtingų požiūrių į vadovavimo stilių skirstymą. Visų pirma akcentuotinas tradicinis ir šiuolaikinis vadovavimo stilių skirstymas.

Mokslinėje literatūroje dar aptinkama tokia vadovavimo stilių diferenciacija:

Tokių įmonių pavyzdžiu gali būti nedidelė šeimos įkurta įmonė, tokia kaip vairavimo mokykla, kurioje aukščiausias pareigas eina tos šeimos galva ir sprendžia įmonės vystymosi problemas, o likę šeimos nariai atlieka administravimo, vairavimo instruktorių darbą ir pan. Negalint dirbti vienam iš šeimos narių, jis nėra paliekamas likimo valiai, pvz., susirgus ar pasibaigus instruktoriaus sertifikatui.

Tokios įmonės pavyzdžiu imkime autombilinių dalių gamyklą, kokioje nors ekonomiškai silpnai išsivysčiusioje valstybėje. Vadovui svarbu, kad darbas būtų atliktas, jam nesvarbi darbuotojų kaita, sakykime jei jie darbo metu susižaloja, jie atleidžiami, o į jų vietą priimamas kiti žmonės, jų kvalifikacija nėra labai svarbi. Vadovas stengiasi bendradarbiauti tik su svarbesniais įmonės darbuotojais, tokiais kaip mechanizmų operatoriai, kadangi nuo jų daugiausia priklauso įmonės darbo sklandumas. Patys darbuotojai, dažnai pasyviai protestuoja prieš tokį vadovą, dažnai neatlikdami kažkokių tam tikrų vadovybės įsakymų, tačiau tai mažai ką keičia.

Pavyzdžiui, imkime savarankišką, entuziastų įkurtą nedidelę automobilių gamyklą. Visi įmonės darbuotojai stengiasi tobulėti ir padėti vieni kitiems, kad galėtų padidinti savo įmonės pelną ir augimą. Visi klausimai sprendžiami kartu, jei sprendimas buna neteisingas, vien vadovo, šiuo atveju, kaltinti negalima.

Tokios įmonės pavyzdžiu imkime, didelį automobilių gamintoją. Įmonės vadovas duoda instrukcijas projektuotojams, sakykime įmonei reikia naujo automobilių modelio, kuris būtų tiek šeimyninis, tiek būtų patrauklus ir jaunimui, o projektuotojai patys sprendžia koks bus tas automobilis. Inžinieriai sukuria automobilio dizainą, priklausomai nuo aerodinaminių veiksnių, svorio paskirstymo ir t.t., tačiau dizaineriai turi daug dizaino pakeitimų, kurie neigiamai atsiliepia automobilio elgesiui kelyje, tačiau, manoma, kad jis bus geriau parduodamas. Tada vadovas yra įtikinėjamas priimti vieną ar kitą sprendimą, jis negali priimti jo pats, nes jo kompetencija šiuo klausimu nėra tinkama. Vadovas priima tą sprendimą, kuris jam pasirodė įdomesnis. Tokiais atvejais dažnai pasitaiko įvairių juokingai ar apgailėtinai atrodančių bei visiškai nevaldomų, blogos konstrukcijos automobilių.

  • Microsoft Word 254 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1957 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandras
  • Vadovavimo stiliai ir jų specifika
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vadovavimo stiliai ir jų specifika. (2015 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-stiliai-ir-ju-specifika.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:57
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo