Vadovavimo stiliai ir juos formuojantys veiksniai (Lietuvos įmonių palyginamoji analizė)


Įvadas. Vadovavimo stiliai ir juos formuojantys veiksniai. Lietuvos įmonių palyginamoji analizė. Išvados. Literatūra. Priedai. Anketa apie jūsų įmonės vadovą.

Temos aktualumas: Vadybos taip pat ir vadovavimo veiklos srityje vyksta intensyvus pokyčiai, todėl visų tipų organizacijų vadovai, bet kuriame karjeros etape privalo rasti priemonių ir būdų, kaip tobulinti organizacijos veiklą, siekti efektyvių rezultatų bei išlaikyti profesionalius darbuotojus pasitelkiant tam tikrą vadovavimo stilių. Vadovavimo stilius – tai įmonės ar organizacijos vadovo poveikio darbuotojui būdas, siekiant įtakoti ir skatinant jį siekti įmonės tikslų. Glausčiau tai būtu susijusių vadovavimo metodų, kultūros normų, elgesio normų ir taisyklių, kurias organizacijos vadovas naudoja savo veikloje ir kurie parodo jo požiūrį į darbą ir savo pavaldinius. Tai ypač aktualu kiekvienai įmonei, nes norint, kad didėtų darbo našumas būtina pasirinkti tinkamą vadovavimo stilių ir jį suderinti su tam tinkamais veiksniais. Vadovavimo stilių yra daug ir įvairių, labiausiai vyraujantys – autokratinis, demokratinis ir liberalusis. Taigi kokią įtaką šie stiliai turi įmonėms.

Darbo tikslas: Išanalizuojant teorinius aspektus palyginti įmonių vadovavimo stilius ir juos veikiančius veiksnius.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti teorinę medžiagą;

Palyginti įmonės atsižvelgiant į jų vadovavimo stilius;

Remiantis teorinę analize ir susistemintu tyrimu nustatyti idealų valdymo stiliu.

Tyrimo objektas: Vadovavimo stiliai, Lietuvos įmonės.

Tyrimo metodai: Teorinė analizė, kiekybinė apklausa.

Šis vadovavimo stilius turi stiprią valdymo centralizaciją, visos valdžios koncentracija yra vienose, įmonės vadovo rankose, aiškinantis ne tik pačias sunkiausias, bet ir gana lengvai išsprendžiamas problemas. Yra visiškai nevertinamas darbuotojų savarankiškumas, iniciatyvumas, reiklumas sau ir kitiems, autoritarinis vadovas visada stengiasi primesti nuomonę, kurią yra suformulavęs jis pats. Iš pavaldinių reikalaujama be sąlygiško paklusnumo darant jiems pateiktas užduotis ir yra griežtai kontroliuojamas pavaldinių darbas ir kiekvienas veiklos etapas. Autoritarinio tipo vadovas į savo darbuotojus žiūri kaip į nedrausmingus, tingius, impulsyvius, be atsakomybės jausmo, visiškai be jokio organizuotumo pavaldinius ir yra įsitikinęs, kad privalu priversti juos paklusti ir veikti.

Labiausiai vyraujanti paklusnumo ar vadovavimo priemonė yra įsakinėjimas, todėl pagrindinę dokumentacijos dalį sudaro įsakymai, instruktažai, papeikimai ir panašaus pobūdžio griežti paliepimai. Vadovo autoritaro ryšiams su pavaldiniais dažniausiai stinga pagarbos. Vykstant pokalbiams su jais, vadovo pozicija išlieka būti šiurkščiu, griežtu ir nemandagiu. Mėgstamiausia vadovo frazė: „Jūs privalote – aš jums už tai moku”, „dirbk ir neklausinėk“.[7] O tai tiesiogiai susiję su pavaldinių darbo našumu, kuris esant tokiam vadovui išlieka pasyvios būsenos. Ir nors šis vadovavimo stilius turi teigiamų savybių tokių kaip operatyvumas ir vieningumas, tačiau tai tampa neefektyvu ir nepriimtina esant būtent tokiam vadovui. Autoritarinio tipo vadovas dažnai kritikuoja, bet yra tokių kritinių situacijų kai vadovas tampa nepakeičiamu pagalbininku joms išspręsti. Vadovas auroritaras bendraudamas su aukštesnio lygio vadovais ar kitais žmonėmis kurie gali būti jam naudingi ateityje, dažnai būna nuolankus ir pataikauja.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 89 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2753 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ervinas
  • Vadovavimo stiliai ir juos formuojantys veiksniai (Lietuvos įmonių palyginamoji analizė)
    10 - 3 balsai (-ų)
Vadovavimo stiliai ir juos formuojantys veiksniai (Lietuvos įmonių palyginamoji analizė). (2015 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-stiliai-ir-juos-formuojantys-veiksniai-lietuvos-imoniu-palyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 14:31
×