Vadovavimo stiliai ir vadovo asmenybės bruožai bei jų įtaka produktyvumui


Liberalaus vadovo bruozai. Neigiami vadovo bruožai. Demokratisko vadovo neigiami bruozai. Asmenybės bruožai vadovavimo stiliai. Vadovo bruožai (silpno ir stipraus). Vadovavimo stiliaus autoriai. Vadovo savybes teigiamos. Vadovo bruozai. Bruožai ir stiliai. Vadovavimo stiliai referatas.

Vadybos kursinis darbas. Įvadas. Vadovavimo stiliai. Autokratiškas valdymo stilius. Demokratiškas valdymo stilius. Liberalus valdymo stilius. Asmeninės vadovo savybės, darančios įtaką produktyvumui. Silpno vadovo savybės. Stipraus vadovo savybės. Išvados. Literatūra.


Yra daugybė veiksnių, darančių įtaką organizacijos sėkmei ir efektyviai veiklai, vienas iš jų - vadovas ir jo pasirinktas vadovavimo stilius. Valdymas iš esmės yra pagrindinis poveikis komandai, turint tikslą ją tvarkyti, tobulinti, siekiant bendrų organizacijos tikslų.

Temos aktualumas. Ši tema yra aktuali ir reikšminga, kadangi, pasaulyje, kuriame kuriasi nesuskaičiuojama gausybė organizacijų, vadovavimas joms lieka viena iš pagrindinių sėkmės arba nesėkmės priežasčių. Vadovas susiduria su įvariais iššūkiais: klimato kaita organizacijoje, komandos formavimu, priemonių planais organizacijos tikslų siekimui. Atsižvelgiant į valdymo svarbumą įmonei ir ženklią vadybos, kaip universitetinės disciplinos paklausą, galima teigti, kad tema yra aktuali šiuolaikinei visuomenei.

Temos tyrimų ir literatūros apžvalga: pasirinktą temą daugeliu aspektų nagrinėjo įvairūs autoriai. Visų pirma reikėtų paminėti labiausiai atspindindėjusius temą ir kuriais naudotasi daugiausiai, tai – R. Razauskas, A. Seilius ir L. Šimanskienė R. savo darbuose nagrinėję vadovo savybes, skirstę jas į teigiamas bei neigiamas. V. Damašienė, knygoje pateikusi informaciją apie vadovavimo stilius. S. Stoškus ir D. Beržinskienė, nusakę valdymo funkcijas ir vadybos teorijų raidą. Organizacijos valdymo struktūrą pateikė autorius A. Šalčius, o A. Sakalo individualiame darbe bei bendrame su autore A. Šilingiene nagrinėjama personalo vadymo tematika. Taip pat pasitelktas autorius V.Obrazcovas, nusakęs valdymo procesą bei J. Kasiulis ir V. Barvydienė, nagrinėję valdymo psichologijos ypatybes.

Darbo objektas: vadovavimas bei vadovo asmenybė.

Darbo tikslas: ištirti, kokią įtaką organizacijos produktyvumui sudaro vadovo asmenybės bruožai bei pasirinktas vadovavimo stilius.

Uždaviniai:

1.Išnagrinėti vadovavimo stilius ir jų ypatumus.

2.Atskleisti teigiamas ir neigiamas vadovo asmenines savybes.

3.Nustatyti saveiką tarp vadovo asmenybės ir organizacijos veiklos produktyvumo.

Tyrimo metodai: šiame darbe bus naudojamas mokslinės literatūros analizės metodas.

  • Vadyba Kursiniai darbai
  • 2013 m.
  • Vidas
  • 21 puslapis (5119 žodžių)
  • Universitetas
  • Vadybos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 68 KB
  • Vadovavimo stiliai ir vadovo asmenybės bruožai bei jų įtaka produktyvumui
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadovavimo stiliai ir vadovo asmenybės bruožai bei jų įtaka produktyvumui. (2013 m. Sausio 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-stiliai-ir-vadovo-asmenybes-bruozai-bei-ju-itaka-produktyvumui.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:33