Vadovavimo stiliai ir valdymo metodai


Įvadas. Vadovavimo ir valdymo samprata. Vadovo asmenybės bruožai, sugebėjimai ir vaidmenys. Vadovavimo stiliai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Vadovas užima ypatingą vietą organizacijos valdymo procese. Jis atsakingas už organizacijos tikslų įgyvendinimą: planuoja, organizuoja, vadovauja ir kontroliuoja jam pavaldžių organizacijos narių darbą, pats tiesiogiai dalyvauja tame darbe – organizacijos tikslų įgyvendinimo procese. Todėl vadovas privalo žinoti ir gebėti pasirinkti, tinkamą vadovavimo stilių, kad kiekvieno darbuotojo veiksmas darbo procese būtų suderintas su kitais veiksmais, kad būtų pasiektas maksimalus efektyvumas.

Vadovo asmenybei būdingus bruožus, jo vaidmenis vadybinėje veikloje vadovavimo stilius, Lietuvoje nagrinėjo J. Kasiulis ir V. Barvydienė, V. Kučinskas, R. Razauskas, V. Baršauskienė ir B. Januliavičienė. Remiantis šių autorių literatūra bus bandoma išsiaiškinti kas lemia vienokį ar kitokį vadovo elgesį, jo vadovavimo stiliaus pasirinkimą ir kaip tai veikia organizacijos darbuotojus.

Darbo tikslas – išanalizuoti vadovavimo stilius.

Darbo uždaviniai:

1.Aptarti vadovavimo ir valdymo sąvokas.

2.Apžvelgti vadovo asmenybės bruožus ir vaidmenis.

3.Apibūdinti vadovavimo stilius.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2547 žodžiai)
  • Rasa
  • Vadovavimo stiliai ir valdymo metodai
    10 - 8 balsai (-ų)
Vadovavimo stiliai ir valdymo metodai. (2015 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-stiliai-ir-valdymo-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:45
×