Vadovavimo stiliai ir valdymo tipai


Vadovavimo etikos stiliai. Vadovavimo privalumai. Skaidres apie valdymo tipai. Vadovavimo stiliu privalumai. Vyraujančių valdymo stiliai organizacijose.

Vadybos referatas. Vadovavimo stiliai ir valdymo tipai. Įvadas. Bendrosios sąvokos ir apibrėžimai. Vadovo stiliaus formavimo veiksniai. Vadovavimo stilių teorija. Vadovavimo stiliai pagal leviną ir mcgregorą. R. Bleiko ir dž. Mouto “valdymo tinklelis”. Vroomo-yettono modelis. Vadovavimo stilių privalumai ir trūkumai, jų taikymas irefektyvumas. Išvados. Literatūra.


Beveik kiekvienas darbo žmogus turi savo viršininką, tačiau kai kurie darbuotojai patys sugebėjo tapti jais. Kiekvienas vadovas priklauso tam tikram bendram tipui, ir turi savo valdymo stilių. Valdymo stiliaus taikymas turi tam tikrų apribojimų (teisinis, etikos, verslumo vertės). Valdymo stiliaus efektyvumo negalima įvertinti be konkrečios situacijos. Tame tarpe reikėtų turėti omenyje: asmenines savybes (vertybes, pagrindinę poziciją, požiūrį į riziką, asmeninių motyvų vaidmenį, patikimumą, produktyvų ir kūrybinį potencialą, išsilavinimą); priklausomybę nuo busimų uždavinių (ar turi jie kūrybingų ir inovacijos elementų, ar jie planuojami ar staiga kylantieji, ar atliekami individualiai ar grupėje, terminuoti ar ne); organizacines sąlygas (centralizuotus ir decentralizuotus organizacijos uždavinių sprendimus, iniciatyvos, informacijos ryšių greitį ir tikslumą, kontrolės laipsnį); aplinkos sąlygas (stabilumo laipsnį, socialinį draudimą, vyraujančias socialines vertybes ir struktūras).

Darbo tikslai – ištirti vadovavimo stilius ir valdymo tipus, išanalizuoti skirtingų autorių literatūrą.

Darbo uždaviniai – parinkti literatūrą, skirtą analizuoti charakterio problemas, valdymo stilius, ir jų tarpusavio ryšį. Sudaryti teorinę apžvalgą, sudaryti teorinių tyrimų išvadas. Nustatyti skirtingų vadovavimo stilių trūkumus ir privalumus.

  • Vadyba Referatai
  • 2013 m.
  • Andrejus
  • 14 puslapių (2583 žodžiai)
  • Vadybos referatai
  • Microsoft Word 28 KB
  • Vadovavimo stiliai ir valdymo tipai
    10 - 3 balsai (-ų)
Vadovavimo stiliai ir valdymo tipai. (2013 m. Vasario 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-stiliai-ir-valdymo-tipai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 00:10