Vadovavimo stilių organizacijoje analizė


Vadovavimo stilių organizacijoje analizė. Organizacijos valdymas yra. Vadovas - žmogus, kuris yra atsakingas už darbų apimtį. Kiekvienoje organizacijoje yra vertikalus ir horizontalus darbo pasidalijimas. Žemiausio lygio vadovai atsako už kitų žmonių darbą. Funkcinis vadovas atsakingas tik už vieną funkcinę sritį gamybą, marketingą arba finansus. Darbo organizatoriaus funkcija- vadovas suformuluoja tikslus ir uždavinius. Nagrinėjant vadovo stilių. Organizacijos specifika. Sprendžiamų klausimų specifika. Vadovo individualios savybės. Individualius valdymo stilius pirmasis nagrinėjo amerikiečių  psichologas Kurtas Levinas. Vadovavimo stilius – tai vadovo poveikio pavaldiniams būdas. Autokratinis darbo stilius pasižymi stipria valdymo centralizacija. Darbuotojai aktyviai dalyvauja priimant sprendimus ir turi didelę laisvę atlikdami užduotis. Liberalus vadovas pasižymi minimaliu vadovo dalyvavimu – darbuotojai turi visišką laisvę sprendimams priimti. Mano pasirinkta įmonė Uab „Gudobelė“ pradėjo savo veiklą 1994 m. Įmonę įkūrė 2 savininkai, jie patys ir valdo įmonę kaip Direktoriaus ir Pavaduotojas. Ryškaus hierarchinio (vertikalaus) valdymo paskiskirstymo šioje įmonėje nėra. Įmonės šūkis Laikas nepakeičia tradicijų ir skonio. Šioje įmonėje yra paini valdymo struktūra. Įmonėje nėra griežtos valdymo hierarchijos, valdymo pasiskirstymo. Įmonėje vyrauja nuolatinė įtampa. Išanalizavus svarbiausias vadovo darbo funkcijas organizacijoje tapo aišku.

Kiekvienoje organizacijoje yra vertikalus ir horizontalus darbo pasidalijimas. Horizontaliu pasidalijimu, sukuriami padaliniai specializuotom užduotims atlikti Vertikalaus darbo pasidalijimas– atskirti koordinavimo veiklą nuo tiesioginio funkcijų valdymo.

Funkcinis vadovas atsakingas tik už vieną funkcinę sritį: gamybą, marketingą arba finansus.Linijinis vadovas atsako už tam tikrą organizacijos vienetą. Tai gali būti atsakinga už visą kompaniją, jos padalinį ar savarankiškai dirbantį skyrių. Toks vadovas atsako už visas to vieneto veiklas: gamybą, pardavimus ir finansus.

Darbo organizatoriaus funkcija- vadovas suformuluoja tikslus ir uždavinius, , nurodo tų uždavinių sprendimo kelius, sukuria palankias sąlygas organizacijos darbui. Vadovo kaip administratorius yra įgaliotas, įpareigotas vykdyti kadrų politiką. Tik teisingai parinkęs darbuotojus vadovas užtirkina sklandų organizacijos darbą.Vadovo specialisto funkcija-sako, kad  vadovas turi gerai išmanyti organizacijos techniką.

Vadovo individualios savybės Vadovo charakterio bruožai Vadovo psichikos ypatybės Vadovo elgsenos orientacijaPastebėta, kad pasirenkant vadovavimo stilių svarbu netgi vadovo lytis.

Darbuotojai aktyviai dalyvauja priimant sprendimus ir turi didelę laisvę atlikdami užduotis. Demokratiniam vadovui yra būdingas valdžios padalijimas ir atsakomybė nekoncentruojama, o paskirstoma.Vadovas demokratas, skirtingai nei autokratas, valdo be grubaus spaudimo, remdamasis visų darbuotojų sugebėjimais ir gerbdamas juos.

Mano pasirinkta įmonė UAB „Gudobelė“ pradėjo savo veiklą 1994 m. vasario mėnesį. Pradėjo kepti duoną, batonus. Įmonė dirbo sėkmingai, tad 2000 m. jau buvo įsitvirtinusi tarp 5 didžiausių Lietuvos kepyklų.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 110 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (934 žodžiai)
  • Knoksvau
  • Vadovavimo stilių organizacijoje analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Vadovavimo stilių organizacijoje analizė. (2015 m. Rugpjūčio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-stiliu-organizacijoje-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:23
×