Vadovavimo stilius


Vadovavimo stiliai. Vadovavimo stiliai ir elgsena. Valdymo stiliai. Vadovavimo stiliai skaidres. Vadovavimo stilius ir elgsena. Vadovavimas skaidremis. Vadovavimo stiliu klasifikacija ppt. Demokratiskas vadovavimo stilius. Demokartiskas vadovavimo stilius. Vadovas autokratas,demokratas,liberalusis.

Vadovavimo stilius. Iki šiol nėra vieningos vadovavimo stilių klasifikacijos. Liberalus stilius. Vadovas autokratas. Demokratiškas vadovas. Vadovavimo stilius formuojantys veiksniai. Vadovavimo stilius - įprastinė vadovo elgsenos su pavaldiniais maniera tam, kad juos įtakoti ir paskatinti siekti organizacijos tikslų. Vadovavimo stilius valdymo kontekste yra įprasta vadovo elgsenos maniera pavaldinių atžvilgiu, norint juos paveikti ir pažadinti organizacijos tikslams. D. Mc Gregor teorija, teigianti, kad egzistuoja mažiausiai 2 apibrėžti būdai, kuriuos vadovas gali panaudoti pavaldinių įtakojimui. Tai žinoma kaip teorija X ir Y, teigianti 2 skirtingus (poliarinius) požiūrius į žmogaus elgseną. Demokratas suteikia visiems darbuotojams galimybę dirbti savarankiškai, rodyti iniciatyvą, nesikiša į jų darbo detales, bet pastoviai būna informuotas apie darbo eigą.

Žinomas lenkų valdymo specialistas J. Zelenskis skiria du stilius: direktyvinį - valdymas remiasi normomis, tikslais, suformuluotomis instrukcijomis, beveik visiškai ignoruojamas įtikinimas; integruotą - valdymas remiasi motyvais ir įtikinėjimais. .

Valdymo specialistas R. Likert D. McGregoro X ir Y teorijas padalino dar į dvi teorijas: "Eksploatacinė įsakomoji" teorija. Vadovai gana autokratiški, pasitiki pavaldiniais, motyvuoja žmones bausmės baime, skatina juos. Informacija cirkuliuoja tik į apačią. "Geranoriškoji įsakomoji" teorija. Vadovai pasitiki savimi ir pavaldiniais, motyvuoja juos paskatinimais, baime, bei bausme. Priima idėjas iš pavaldinių, deleguoja jiems kai kuriuos įgaliojimus priimant sprendimus, bet griežtai kontroliuoja. Informacija kartais cirkuliuoja iš apačios į viršų. .

"Konsultacinė" teorija. Vadovai nevisiškai pasitiki pavaldiniais, konstruktyviai naudoja jų idėjas, motyvuoja paskatinimais, kartais bausmėmis. Informacija cirkuliuoja abiem kryptim. "Grupės dalyvavimo" teorija. Vadovas visiškai pasitiki pavaldiniais, skatina juos, išklauso jų nuomonės ir ją panaudoja. Informacija plačiai cirkuliuoja abiem kryptim. .

Fidlerio vadovavimo teorija buvo pagrįsta tuo, kad vadovo elgsenai įtaką daro trys veiksniai: 1.Vadovo ir bendradarbių santykiai. Jie suprantami, kaip vadovo patrauklumas, pavaldinių lojalumas ir pasitikėjimas juo. 2.Užduoties struktūra. Ją apibūdina įprastumas, suformulavimas ir formalizmas. 3.Pareigų įgaliojimai. Tai teisinės valdžios, kurią duoda pareigos dydis ir formalių struktūrų parama.

Mitčelo - Hauso teorija "kelias - tikslas" bando paaiškinti vadovo elgsenos įtaką motyvavimui, pasitenkinimui ir darbuotojų veiksmingumui. Šioje teorijoje yra išskiriami ir nagrinėjami keturi vadovavimo stiliai. Rėmimo stilius analogiškas orientuotam į žmogų. Šis stilius tinka, kai pavaldiniai turi didelę savigarbą ir poreikį pritapti. Instrumentinis stilius orientuotas į gamybą ar užduotį. Jis tinka, kai pavaldiniai turi stipriai išreikštą autonomiją ir saviraišką. Skatinimo stilių naudodamas vadovas dalijasi su pavaldiniais informacija ir naudoja jų idėjas, pasiūlymus. Rezultatyvumo stiliui būdinga didelės užduotys, kad pavaldiniai dirbtų visa jėga, nuolat primenant, kad reikia didinti asmeninį našumą.

  • MS PowerPoint 118 KB
  • 2010 m.
  • 52 puslapiai (2572 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žymantė
  • Vadovavimo stilius
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadovavimo stilius. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-stilius.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 17 d. 09:05
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo