Vadovavimo teorijos ir stiliai


Vadovavimo teorija. Vadovavimo stiliai vadovavimo teorijos. Vadovavimo stiliai referatas. Vadovavimo stiliai. Vadovavimo stilius kursinis. Vadovavimo stiliai referatai. Aktualios temos apie vadovavimo stilius. Vadovavimo elgesio teorija. Referatas tema vadovavimas. Vadovavimo elgsenos teorijos.

Įvadas. Vadovavimo teorijos ir stiliai. Išvados. Literatūros sąrašas. Vadovavimas kaip reiškinys išryškėjo kartu su žmonijos atsiradimu. Ten, kur bent du žmonės veikė kartu siekdami to paties tikslo, atsirado būtinybė koordinuoti bendrą jų veiklą bei prisiimti didesnę atsakomybės dalį. Tokiu būdu vienas iš individų tampa vadovu, valdytoju, o kitas - jo pavaldiniu ar vykdytoju.

Vadovavimas kaip reiškinys išryškėjo kartu su žmonijos atsiradimu.

Visais visuomenės vystymosi etapais vadovavimo problema buvo aktuali ir daugelis bandė ją nagrinėti, tačiau tai buvo tik padrikos ir neapibendrintos mintys bei teorijos.

Xix amžiaus antroje pusėje po pramoninės revoliucijos vakarų civilizacijos šalyse situacija radikaliai pasikeitė. Rinkos santykiai apėmė visas visuomenės sferas. Kaip grybai po lietaus kūrėsi naujos stambios įmonės. Visoms joms reikėjo aukščiausio ir vidutinio lygio valdytojų, sugebančių racionaliai ir aiškiai mąstyti bei mokančių koordinuoti kolektyvo darbą. Šias funkcijas atliekantis asmuo turėjo būti dalykiškas, kompetetingas bei išsilavinęs. Dėl šios priežasties susikuria grupelė asmenų, atliekančių tik valdymo funkcijas. Valdytojas tampa organizatoriumi bei kasdienės veiklos koordinatoriumi ir siekia kuo geresnių įmonės darbo kokybės rodiklių. Šie asmenys tampa vadovais.

nė vienas žmogus nesiims jokio, net menkiausio darbo, kurio nėra mokęsis, - tačiau kiekvienas manvadovo veiklos būdą nusako vadovavimo stilius. Vadovavimo stilius -tai tarpusavyje susiję vadovavimo metodai, elgesio normos, taisyklės, kuriuos vadovas naudoja savo darbe, skatindamas pavaldinį siekti užsibrėžtų tikslų. Daugelyje atvejų šis stilius turi bendrų bruožų su organizacijos elgsenos modeliu. Kaip ir organizacijos elgsenos modeliai, taip ir vadovavimo stilius remiasi dviem klasikinėmis valdymo teorijomis x ir y bei moderniąja z teorija.

žmogiškųjų santykių ar organizacijos elgesio mokyklos atstovas d. Mcgregor x teoriją pavadino masių vidutinybės prielaida . Esminiai šio požiūrio teiginiai yra šie.

Pagal šią teoriją, darbuotojas organizacijoje dirba tik tam, kad patenkintų savo materialinius poreikius bei uždirbtų pinigus. Dauguma jų nemėgsta savo darbo ir ieško darbo ne tokio, kuris jiems malonus, o tokio, už kurį daugiau mokama. Dėl šios priežasties darbuotojus būtina prižiūrėti, kontroliuoti bei versti gerai dirbti. Norint visa tai atlikti, reikia tiksliai reglamentuoti veikos turinį, nustatyti procedūras bei įvesti racionalų kontrolės mechanizmą. Realizavus minėtas priemones, organizacijos veikla bus sėkminga.

Teoriją x pripažįstantys vadovai pasižymi autokratiniu vadovavimo stiliumi. Autokratiškas vadovas turi pakankamai jėgos tam, kad galėtų primesti savo nuomonę darbuotojui ir šiuo savo padėties pranašumu besąlygiškai naudojasi.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (1370 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vadovavimo teorijos ir stiliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadovavimo teorijos ir stiliai. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovavimo-teorijos-ir-stiliai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 06 d. 21:17
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!