Vadovo asmenybė


Pozityvumas kompetencija. Asmenybės nuostatos ir elgesys. Vadovo igudziai.

Vadovo asmenybė. Pozicija. Kompetencija bei sugebėjimai. Numatymo įgūdžiai. Vaizduotės įgūdžiai. Vertybių derinimo įgūdžiai. Įgalinimo įgūdžiai. Savęs supratimo įgūdžiai. Asmeninės savybės.

Asmenybės nuostatos yra pagrįstos vertybių sistema, kuri nusako, ko žmogus siekia. Ji tarytum programuoja visą žmogaus veiklą, lemia svarbiausią elgesio kryptį.

Kiekvienas vadovas pasirenka ką ir kaip daryti. Tai, kas vodovui atrodo svarbu ir teisinga, turi didelės įtakos ir jo, ir pavaldinių gyvenimo kokybei.

Vadovai, kuriems neaiškūs prioritetai, veiklos prasmė bei vertybės, neturi tvirto savo veiksmų pagrindo, linkę priimti spontaniškus, vienadienius sprendimus, taip užprogramuodami nesėkmingą veiklą.

Laikui bėgant, dėl naujo patyrimo bei senų vertybių neadekvatumo situacijai dabarties reikalavimams, vertybės keičiasi. Tačiau visada lieka svarbus jų įvardijimo, išsiaiškinimo bei įgyvendinimo procesas.

Norėtume akcentuoti vadovo nuostatų į kitus ir į save esmę bei jų įtaką vadovo pmąstymo pozityvumas. Mintis yra pirmas veiklos žingsnis, antras – žodis. Jie turi būti pozityvūs. Kurdami pozityvų verbalinį, vizualinį ir emocinį scenarijų, tarsi programuojame būsimą elgesį. Pasąmonė sukuria veiksmų schemą, o sąmonė kontroliuoja pačius veiksmus. Pozityvus mąstymas – tai įsitikinimas tuo, kad sąmonė sako taip jūsų gyvenimui, veiklai, tikslui.

Egzistencinės pozicijos pozityvumas. Mes negalime pakeisti žmonių, tačiau galime pakeisti požiūrį į požiūrio į save pozityvumas. Pasitikėjimas savimi yra adekvatus ir pozityvus. Jis remiasi tikrais pasiekimais, siekiant realių tikslų, ir pojūčių, kad esi priimamas kitų toks, koks esi. Požiūrio į situaciją pozityvumas. Visos situacijos turi įšeitį, tik kartaikompetencija – tai žinių ir įgūdžių derinys bei sugebėjimas juos pritaikyti konkrečiomis aplinkybėmis. Tai vadybos fkonceptualinė (apgalvoti problemų sprendimai, mąstymo racionalumas bei permanentiškumas, dėmesio, atminties ypatumai, pažinimo įgūdžiai, intuicija, kūrybiškumas ir kt. ).

Techninė – technologinė (darbinės veiklos srities specialios žinios ir sugebėjimai: procesai ir technologijos, rinka ir konkurentai, gamyba ir aptarnavimas ir pan. ).

Tarpasmeninė ( žodinis bendravimas, empatija, klausymo įgūdžiai, sugebėjimas palaikyti ilgalaikius sėkmingus tarpasmeninius ryšius).

Dabartiniu metu tyrėjai akcentuoja ir darbingumo bei fizinę kompetenciją, kuri apima fizinio atsparumo stresams bei sveikatingumo ugdymo įgūdžius darbo sėkmingumui didinti.

Atsižvelgiant į labai ryškias dabartinio meto ekonomikos permainas, atsiranda naujo vadovo, kuris disponuoja naujo pobūdžio įgūdžiais, poreikis.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2010 m.
  • 8 puslapiai (1628 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vasaris
  • Vadovo asmenybė
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadovo asmenybė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovo-asmenybe.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 05:31
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo