Vadovo asmenybės įtaka


Įvadas. Vadovavimo esmė. Vadovavimo stiliai ir jų ypatumai. Autokratinis vadovavimo stilius. Demokratinis vadovavimo stilius. Liberalinis vadovavimo stilius. Stilių suderinamumas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Yra daugybė veiksnių, kurie daro didžiulę įtaką organizacijos veiklai, gyvavimui ir sėkmei. Tačiau, mano nuomone vienas iš svarbiausių aspektų lemiančių efektyvią veiklą yra vadovas ir jo pasirinktas vadovavimo stilius. Būtent organizacijos valdymas iš esmės yra pagrindinis poveikis komandai, nes žmonių grupė turinti bendrą tikslą ir gerą vadovą, savo veiklą gali tobulinti ir siekti aukštumų. Todėl svarbu pasirinkti tinkamą vadovavimo stilių, kuris vienytų ir jungtų visus įstaigos darbuotojus. Taip pat, manau, jog ši tema yra reikšminga ir aktuali, nes aplink mus supančiame pasaulyje yra ir vis dar kuriasi daugybė įvairių įmonių, o vadovavimas lieka viena iš pagrindinių sėkmės arba nesėkmės priežasčių.

Darbo tikslas: išnagrinėti, kokią įtaką gali daryti organizacijai vadovo asmenybės bruožai bei jo pasirinktas vadovavimo stilius.

Darbo uždaviniai:

Suvokti vadovavimo esmę;

Išnagrinėti vadovavimo stilius ir jų ypatumus;

Išsiaiškinti kaip galima suderinti stilius tarpusavyje.

Šiuo metu literatūroje yra daug skirtingų požiūrių į vadovavimo stilius. Tai lemia vadovo ir pavaldinių santykių įvairovė bei sudėtingumas, o tai žinoma sąlygoja ir vadovavimo stilių įvairovę. Tačiau, išnagrinėjusi mokslinę literatūrą, sukonkretinau ir išskyriau tam tikrus būdingus vadovavimo stiliui bruožus, pagal kuriuos yra klasifikuojami bei apibūdinami vadovavimo stiliai:

Stilių suderinamumą gerai paaiškina Juozaitienė ir Staponkienė (2010).

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (908 žodžiai)
  • Greta
  • Vadovo asmenybės įtaka
    10 - 2 balsai (-ų)
Vadovo asmenybės įtaka. (2015 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovo-asmenybes-itaka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 16:06
×