Vadovo darbas


Įvadas. Vadovas. Vadovo veikla. Pagrindinės vadovo funkcijos. Planavimas. Organizavimas. Vadovavimas. Kontrolė. Vadovavimo esmė. Personalo pažinimas ir motyvavimas. Delegavimas ir kontrolė. Vadovo elgesys. Kolektyvo veiklos organizatorius. Auklėtojo vaidmuo. Grupės simbolio vaidmuo. Atsakomybės „nešėjas“. Novatoriaus vaidmuo. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedas. Kryžiažodis.

Vadovo ir jo pavaldinių veiklos tikslas yra tas pats, o tarpusavio santykiai yra pagrįsti pasitikėjimu bei pagarba, visi darbai atliekami kartu, sprendimai taip pat priimami kartu. Tačiau komandos vadovo elgesys tam tikromis aplinkybėmis gali būti netinkamas, pavyzdžiui, kai reikia labai greitai priimti sprendimą, tai lengviau padaryti vienam žmogui, o ne susirinkus darbo grupės nariams ieškant visiems priimtino sprendimo.

Neretai pastebimas ir “nesikišimo” vadovavimo stilius, kai teoriškai vadovas yra, bet praktiškai vadovo darbo jis neatlieka. Toks vadovas deda minimalias pastangas, kad būtų atlikti reikalingi darbai ar sukurtas gera organizacijos atmosfera. Tuo tarpu vadovas, dirbantis pagal organizacinio vadovavimo funkcijų, siekia, kad įdėtos pastangos ir gautas rezultatas atitiktų vienas kitą. Vadovas balansuoja tarp to, kad būtų atlikti darbai ir kad darbuotojų nuotaika būtų gera, jų poreikiai patenkinti.

Darbo tikslas

Išanalizuoti pagrindinės vadovo funkcijos ir vadovo asmeninius bruožus teoriniame lygmenyje.

Darbo uždaviniai:

1.Išnagrinėti pagrindinės vadovo funkcijos;

2.Apžvelgti vadovavimo esmė;

3.Išnagrinėti personalo pažinimas ir motyvavimas;

4.Išanalizuoti situacinį požiūrį į vadovavimą;

5.Išnagrinėti vadovo elgesį veiklos organizacijoje

Darbo objektas – vadovo asmeniniai bruožai ir vadovavimo esmė.

Darbo pagrindas

Darbas parašytas remiantis lietuvių autorių knygomis.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2013 m.
  • 20 puslapių (3804 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Vadovo darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vadovo darbas. (2013 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovo-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:09
×