Vadovo darbo organizavimas (2)


Vadovo darbo organizavimas.

Eksperto poveikis pasireiškia tuo, kad pavaldinys įsitikinęs, jog vadovas turi daugiau žinių ir įgūdžių. Kai viršininkas pasirenka tam tikrą problemos sprendimą ir pavaldinys sutinka su tuo, nes mano, kad viršininkas geriau supranta problemą, tada pasireiškia eksperto įtaka.

Referentinis poveikis pasireiškia, kai pavaldinys identifikuojamas su vadovu, ir vadovas jam perduoda referavimo teisę savo pavaldiniui [2].

Galima daryti išvadą, kad iš penkių vadovavimo įtakos šaltinių referentinis ir eksperto poveikis teigiamiausiai veikia darbo aplinką. Kai darbuotojai į savo vadovą žiūri kaip į asmenį ar kaip ekspertą ( geriau – kai į abu), bus patenkinta darbuotojo poreikių ir organizacijos tikslų pusiausvyra.

Vadovams būdinga tam tikra sugebėjimų sistema. Galima išskirti tris jų grupes : techniniai, žmogiškieji, konceptualieji sugebėjimai.

Lankstumas. Dažniau nei kas kitas, vadovas organizacijoje susiduria su besikeičiančia aplinka, prie kurios jis turi prisitaikyti. Vienam pavaldiniui tinkamiausias direktyvinis motyvacijos metodas, kitam – bendradarbiavimo. Vadovas turi elgtis priklausomai nuo situacijos. Lankstumas yra labai svarbus sprendimų priėmimo procese.

Naujo produkto kūrimo kliūčių identifikavimas ir nugalėjimas. Kliūtys neišvengiamos organizuojant naujo produkto gamybą. Galimų kliūčių pavyzdžiai:

Funkcinių komandų sukūrimas, reikalingas strateginės svarbos projektui įgyvendinti. Iš visų įmonės pagrindinių sričių suburiami darbuotojai, kurių indėlis yra būtinas projekto sėkmei garantuoti. Visi komandos nariai įtraukiami į darbą nuo pat pradžių. Jie dirba pagal naujo produkto kūrimo ir plėtros planą, patvirtintą įmonės vadovybės. Idealu, jeigu įmonės vadovybė pasirenka komandos narius, o komandos nariai išsirenka savo lyderį.pagrindiniai tiekėjai ir vartotojai dažnai tampa komandos nariais. Būtent tokios funkcinės komandos geriausiai parengia projektus naujam produktui sukurti.

Reikia ieškoti priemonių, kad žmogus pradėtų dirbti geriau. Pirmoji kryptis – sudaryti mokslinį pagrindą, kad žmogaus faktorius dalyvautų ekonomikoje. Pas mus nėra apibrėžimo, kas tas žmogaus faktorius. Mes visus žmones skirstome į gerus ir blogus, o tai visiškai neteisinga. Mes paprastai skirstome į švyturius ir atsiliekančius. Mes visiškai neturime ir nesiaiškiname, kas yra žmogiškasis faktorius gamyboje. D. Giedra.

Įsisavinat technologinius procesus, labai svarbu teisingai paskirstyti operacijas pagal žmonių sugebėjimus. Kartais žmogus dirba blogai todėl, kad jis tam darbui neturi potraukio, noro ir sugebėjimo. Bet, atspėjus žmogaus gabumus, parinkus darbą pagal žmogų, jis daro neįtikėtinus dalykus. Be to, sugebėjimas atlikti tam tikrą technologinę operaciją yra beveik pas kiekvieną žmogų. Atlikdamas visą laiką tą pačią operaciją, žmogus specializuojasi, didėja darbo našumas, o ypač kokybė. Žmonės kalba : „kad blogas vairuotojas yra tas, kuris vairuoja mašiną vieną du kartus per savaitę, o geras, kuris kasdieną dirba vairuotoju“. Tą patį galima pasakyti ir apie kitų rūšių specialistus. Yra žmonių, kurie, pastoviai atlikdami kokią nors technologinę operaciją turi didelį patyrimą, kruopščiau ir sąžiningiau atlieka savo darbą.

Specializacija supaprastina kokybę ir kontrolę. Paskirstant operacijas, išsiaiškiname kiekvieno dirbančiojo teises ir pareigas.

Vadovu gali būti ne kiekvienas. Galima sakyti, jog juo reikia gimti, nes vadovas turi turėti šias specifines savybes:

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 124 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (7447 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agneta
  • Vadovo darbo organizavimas (2)
    10 - 7 balsai (-ų)
Vadovo darbo organizavimas (2). (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovo-darbo-organizavimas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:05
×